Вчора у столиці Нідерландів на "Амстердам арені" відбувся товариський матч між місцевою збірною та французами. На 14 хвилині арбітр призупинив зустріч, щоб попрощатися з триразовим володарем Золотого м'яча Йоганом Кройфом, який пішов з життя 24 березня.

Кройф розпочав кар'єру в славетній академії "Аяксу" та став зіркою цього клубу. У шістдесятих та сімдесятих роках він був уособленням не лише голландського, а й світового футболу. З 1973 по 1978 рік "Летючий голландець" захищав кольори "Барселони", в якій також отримав звання великого футболіста.

Під час прощання фанати підняли на трибунах футболку-банер із 14 номером. Саме під цим числом Кройф грав за помаранчевих, і тому матч зупинили на цій хвилині. Уболівальники, тренери та футболісти віддали пошану легенді футболу сльозами та оплесками.

Одразу після смерті Кройфа фанати "Барселони" виступили з ініціативою перейменувати домашню арену на честь голландця. Цікаво, що така ідея є і у керівництва "Аяксу". До речі, закінчував Кройф кар'єру у складі заклятого суперника амстердамців - "Феєнорда", де його також шанують.