За здоров'ям очей стежитимуть "розумні" лінзи

поділитись
Однією з головних хвороб, які призводять до сліпоти, є глаукома. "Розумні" лінзи будуть постійно фіксувати зміни очного тиску для більш ефективного лікування

Однією з головних причин, яка призводить до сліпоти в розвинених країнах, є глаукома. Це одна з найактуальніших проблем офтальмології.

Ця хвороба характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску, яке викликає порушенням відтоку вологи з ока і призводить до атрофії зорового нерва та змінами поля зору.

На сьогодні медицина використовує різні тонометри для вимірювання внутрішньоочного тиску. Вони застосовуються в поліклініка і стаціонарах. Але при глаукомі має клінічне значення вимір добових коливань тиску, які у здорових людей не перевищують 5 мм рт. ст. Медичні тонометри більш придатні для вимірювання в домашніх умовах.

Читайте також: Вчені створили диво-протез (відео)

Вчені Колумбійського університету розробили "розумні" контактні лінзи для моніторингу очного тиску протягом доби. Вони реєструють коливання шляхом реєстрації зміни електричних сигналів, що виникають внаслідок зміни напруги рогівки під дією очного пульсу.

Вона показує, як і електрокардіограма, показує зміни тиск з плином часу. Лінза записує дані на мікроносіях, а його можна підключити до будь-якого комп'ютера для експорту даних. Широке використання "розумних" контактних лінз дозволить ефективно лікувати у хворих глаукому.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
лінзи допоможуть боротися з хворобами, лінзи слідкуватимуть за здоровям
Мережа стане для вас іще доступнішою
0
0
00:45 19.08.2018
Найчастіше соціальна платформа давала збої в країнах Євросоюзу, Таїланді, Катарі, США і Росії
0
0
22:34 17.08.2018
Підліток похвалився успішною атакою на Apple своїм друзям в WhatsApp
0
0
20:49 17.08.2018
Нові процесори знову піддаються злому
0
0
17:00 17.08.2018
Компаиня розповіла, навіщо це робилося
0
0
16:31 17.08.2018