Незважаючи на небажання місцевої влади Комсомольська будь-якою ціною зберегти назву міста, Верховна Рада таки підтримала новий топонім, запропонований експертною комісією Інституту національної пам'яті, й перейменувала Комсомольськ на Горішні Плавні.

Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів (№4085) ухвалили за скороченою процедурою. "За" проголосувало 249 депутатів. Костянтин Жеваго, який балотувався у ВР саме по 150 ВО (Комсомольськ і частина Кременчука) під час голосування був відсутній. Результати поіменного голосування опубліковані на сайті Верховної Ради.

Свого часу дискусія про перейменування Комсомольська викликала чималий резонанс. Жителі міста виступали проти цього і зареєстрували відповідну петицію на сайті Президента, а міська влада навіть придумала, як і закону про декомунізацію дотриматися, і назву залишити. Для цього запропонували абревіатуру КОМСОМОЛЬСЬК: КОлектив Молодих СОціально МОтивованих Людей – Справжніх Козаків.

Дмитро Биков, міський голова тепер уже Горішніх Плавнів, ще в лютому заявляв, що запропонована нова назва не має ніякого відношення до міста і місця, де розкинувся Комсомольськ.

"Це не історична назва міста. Будь-яка історична неправда через роки закінчиться неправдою, і місто було й буде Комсомольськом. Містом молодих ентузіастів – будівничих справжнього правдивого майбутнього", – підкреслив він.

Читайте також: Перейменування Дніпропетровська обійдеться в 1 мільйон гривень

Разом з Комсомольськом на Полтавщині перейменували ще кілька десятків населених пунктів, які підпали під дію закону про декомунізацію. Зокрема, це села з назвою Жовтневе у Глобинському, Кобеляцькому, Козельщанському, Решетилівському, Семенівському та Чутівському районах, села з назвою Чапаєвка у Великобагачанському, Диканському, Козельщинському районах та багато інших.

Комсомольськ розташований на лівому березі Дніпра, за 16 км. від Кременчука. Він був заснований 29 листопада 1960 року. Збудований на місці колишніх хуторів та сіл Горішні Плавні або Горишняки, Пашки, Тищенки, Іскра. Спочатку це було селище міського типу, але через 12 років Комсомольськ отримав статус міста районного підпорядкування, а з 6 квітня 1977 року став містом обласного підпорядкування.

Найбільше підприємство міста – Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат.