Служба безпеки України оприлюднила подробиці того, де і яку саме зброю "Беркуту", з якої розстрілювали "Небесну сотню", виявили правоохоронці. Про це повідомив на брифінгу в Києві начальник Головного слідчого управління СБУ Григорій Остафійчук.

За його словами, фрагменти 23 автоматів, однієї снайперської гвинтівки Драгунова та помпової рушниці "Іж" 12-го калібру знайшли у водоймищі в Голосіївському районі Києва. 12 серпня минулого року після отримання оперативної інформації здійснили відповідні розшукові заходи, в результаті яких у водоймищі і частково на його близькому узбережжі виявили фрагменти зброї, з якої можна скласти 23 автомати Калашникова калібру 7,62, пише ВВС.

Остафійчук зазначив, що після низки складних і тривалих експертиз за залишками номерів, які були затерті, вдалося ідентифікувати 12 одиниць зброї, що перебувала на озброєнні київського полку "Беркут". "Ми ідентифікували цю зброю, що вона має відношення до подій. Зараз буде проведено ще одну експертизу за зразками стволів, і я не виключаю, що причетність до розстрілів Євромайдану буде встановлено", - заявив Григорій Остафійчук.

Читайте також: СБУ знайшла зброю, з якої розстрілювали Майдан

Нагадаємо, напередодні голова СБУ відзвітував президенту про те, що знайдено зброю, з якої вбивали людей на Майдані у 2014 році. Представники громадянського суспільства і правозахисники неодноразово критикували правоохоронців і владу за неспроможність належним чином розслідувати розстріли на Майдані і знайти та покарати винуватців.