Активіст Майдану 29-річний Олександр Костенко, який зник в Києві в жовтні 2014 року, знайшовся в слідчому ізоляторі Сімферополя. Друзі стверджують, що Олександра вкрали в Києві співробітники ФСБ. А російська влада звинуватила його в тому, що під час подій на Майдані кинув каменя в співробітника "Беркуту". Зараз Олександра катують в слідчому ізоляторі Сімферополя, та вимагають дати свідчення проти активістів Майдану.

Чоловік написав відкритого листа до правозахисників. Розповів, що його спочатку жорстоко побили співробітники ФСБ, в нього зламана рука. А зараз знущаються співкамерники.

"З мене вимагають показів проти товаришів, з якими я був на Майдані. Ніяких працівників "Беркуту" я не бив", - пише в листі чоловік.

Зник він Києві ще в жовтні 2014 року. "Його батько написав заяву до київської міліції, в Дніпровський РВВС. В той день він провідував друга в лікарні, а дорогою звідти перестав виходити на зв'язок. Виходить, що його вкрали в Києві співробітники ФСБ та вивезли до Криму", - розповів нам друг Костенка.

Правозахисники повідомляють, що Костенка було затримано 5 лютого в Сімферополі. "Від його знайомого ми теж знаємо, що зник він в Києві. Поки не відомо, де він перебував весь цей час. За документами, затримали Костенка біля його будинку в Сімферополі, - розповіла нам голова Центру громадянської просвіти Альменда Ольга Скрипник. – Проте, поки жодної участі української влади в незаконному затриманні громадянина України ми не побачили. Незаконному, тому що слідчий комітет РФ порушив справу проти громадянина Україні, який начебто скоїв злочин проти іншого громадянина України, адже іноземці не мали права служити в "Беркуті", а сам злочин було скоєно на території України – в центрі Києва. МЗС мало би зробити заяву щодо свого громадянина, відвідати його, це хоча б зупинило катування. До того ж, вчора зник зв'язок з його батьком. Він перебував в Криму".

Популярні новини зараз

Пий і худни: відомий лікар вивів формулу спалювання зайвої ваги за допомогою двох чашок кави  

"Буковель" продовжує веселитися на "почервонілому" Прикарпатті: "Окреме місце на карті"

"Дитина" Тіни Кароль і Дана Балана зворушила українців: кароока дівчинка з бантиком

Телезірка загинула після щеплення від коронавірусу

Показати ще

Відомо, що Костенко під час Майдану був помічником нардепа та одним з комендантів столичної мерії. За півроку до цього він переїхав до Києві з Сімферополя. В травні минулого року Костенка затримували співробітники СБУ, звинуватили в диверсіях та терористичній діяльності на користь Росії. Довести цього не змогли, і, згодом статтю перекваліфікували на незаконне зберігання зброї. Поки ця справа нічим не закінчилася, суд відправив матеріали на дорозслідування.

"Знай" звернулись з офіційними запитами до Міністерства закордонних справ та Служби безпеки України з проханням прокоментувати інформацію щодо затримання Костенка. Поки відповіді не отримали.