Сергій Миколайович Ларін - колишній заступник голови Адміністрації Президента при Януковичі. Колишній член Партії регіонів. Екс-губернатор Кіровоградської області, збагатився за рахунок місцевих олігархів. Відомий корупціонер і один з народних депутатів, які голосували проти Закону про суверенітет українських територій окупованих російською владою.

Біографія

Народився Ларін 11 січня 1962 року в м.Харцизьк Донецької області. Після роботи на міському трубному заводі різко вирішив піти в політику, почав роботу в партіях, які підтримували цілісність української території, але, мабуть, змінив свої погляди і приєднався до команди Опозиційного блоку, який не вважає окупацію Криму і Сходу України навмисними діями російської сторони. Прославився на всю Україну, як людина, яка брала данину з усіх бізнесменом Кіровоградщини, що було прикрите керівництвом країни в період правління Януковича. В даний момент Сергій Миколайович хоче знову потрапити до Верховної Ради, хоча має на своєму рахунку достатньо промахів, щоб стати персоною нон-грата в Україні. Пособник антиукраїнських рухів продовжує свою політичну кар'єру і не збирається залишати награбовані мільйони в казні.

Сім'я

Дружина Наталія Ларіна - лікар, виховують двох дітей: дочка і син.

Освіта

У 1981 році закінчив Донецький політехнічний коледж і вступив в Інженерно-педагогічний інститут, отримав диплом інженера-електромеханіка.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Сергій Ларін починав на Харцизькому трубному заводі – спочатку працював електромонтером, а потім отримав посаду заступника секретаря і секретаря комсомолу заводу.

Два роки служив у лавах Радянської армії.

У 1990 році Ларіна обрали депутатом Харцизького міськради, де він очолював комісію з питань молодіжної політики, народної освіти і культури. Пост займав протягом п'яти років. У той же період став заступником голови Партії демократичного відродження України, а потім її главою.

У 1997 році став консультантом організаційного відділу Донецької обласної ради, займав пост заступника начальника управління у справах сім'ї, молоді та туризму Донецької ОДА.

У 1998 році взяв участь в парламентських виборах від Народно-демократичної партії, в результаті зміг пройти до Верховної Ради третього скликання. Входив до парламентського комітету, що займався питаннями сім'ї, молоді, спорту та туризму.

У 2003 році знову отримує депутатський мандат, в цей раз у складі блоку "За єдину Україну!". На момент голосування – член Партії Регіонів. У парламенті входив до комітету, який займався питаннями європейської інтеграції.

У 2006 році Сергій Ларін стає нардепом від політичної сили "Партія Регіонів". У Верховній Раді п'ятого скликання обіймав посаду секретаря комітету, що займається питаннями європейської інтеграції.

У 2007 році Ларін в четвертий раз отримує депутатський мандат. Регіонал очолював підкомітет, який займався міжнародно-правовими питаннями.

Навесні 2010 року тодішній президент України Віктор Янукович призначив Ларіна головою Кіровоградської ОДА.

У січні 2013 року Сергій Миколайович отримав посаду заступника глави Адміністрації президента, на той момент його начальником був Сергій Льовочкін.

Під час Революції Гідності Ларін був звільнений з посади заступника голови Адміністрації президента.

Однак Євромайдан не став на заваді для регіонала потрапити до нового складу Верховної Ради. За результатами позачергових парламентських виборів 2014 року Ларін пройшов до парламенту дев'ятого скликання від партії Опозиційна платформа. Входив до комітету, який займається питаннями закордонних справ.

У 2019 року в складі політичної сили "Опозиційна платформа - За життя" Ларін знову отримав депутатський мандат. Займає посаду секретаря комітету з питань цифрової трансформації.

Компромат і чутки

Ще в далекому 2004 році Сергій Ларін привозив з Донецької області "тітушек", які допомагали Януковичу в створенні образу політика. Електоратом Партії регіонів були колишні ув'язнені, п'яниці, противники української культури, затяті любителі всього російського світу. Підозрюють, що саме Сергій був організатором фальсифікацій в регіонах на президентських виборах.

Сергія Ларіна звинувачують у вимаганні грошей у кіровоградських бізнесменів і олігархів, які за найскромнішими підрахунками повинні були йому платити в місяць по 5 мільйонів гривень. Про це активно говорили ще в далекі роки правління Януковича. Ларін скоєно санкціоновано займався корупцією і подтасовиваніем результатів тендерів, які вигравали підставні фірми. Багато видань говорили про махінації Ларіана в злиденній області та про його багатства на тлі покинутих полів і зубожілих господарств.

Ще один факт, що зв'язує Ларіна з колишнім урядом - віра в чаклунів і бабок, які допомагали йому з пристрітом і, мабуть, зі створенням корупційних схем. Такими методами очищення карми користувався Янукович і Пшонка, у яких знайшли цілі кімнати з церковними реліквіями, аж до мощей святих.

Дивні справи творилися в Кіровоградській області - будівлі, тільки після капітальних ремонтів знову вимагали косметичної реконструкції і знову в них вливався міського бюджету.

Сьогоднішня командою Опозиційного блоку давно знайома Ларіну за минулим махінацій. Наприклад, робота з Королівської в 2010 році і підприємством «Кіровоград-Трансгазбуд» завдяки якому виводилися мільйони з державної скарбниці. Прикладів таких многоходовочек були споруди газопроводу до невеликих селах. Правда, жодна будівництво не завершилася. Будівельники разом з матеріалами і документами пропадали не дісталися і до середини шляху газопроводу.

І знову в 2010 році Ларіна звинуватили у фальсифікаціях на президентських виборах. Його позиції не змінилися - він і далі допомагав Януковичу захопити крісло президента. І в цей раз успішно.

Повальна корупція під керівництвом депутатів Партії регіонів була вигідна багатьом бізнесменам. Адже, сплачуючи Ларіну 20% відкатів, влада закривала очі на порушення на підприємствах, підпільний збут, недоброякісні товари, обман споживача, несанкціоновану рекламу, невиплати робочим на виробництвах, постійні аварії та інші грубі порушення законів.

Жоден фермер і бізнесмен не залишався непоміченим в роки правління Ларіна. Найжахливіше, що багатьох влаштовувала така "дах" і навіть зараз є прошарок людей, яким не подобається чесно платити податки - схема з деребану і відкатами їм підходила, як для некомпетентних і недобросовісних виробників. Повальний обман і грабіж був нормою 2010-2014 років. Навчитися працювати інакше весь східний регіон України досі неможливо.

Як при цьому всім Ларіну вдалося знову потрапити в Парламент - загадка природи. Але цей факт говорить про те, що в Україні все ще живе великий відсоток людей, які вважають, що крадіжка - це норма життя.

Сергій Ларін є активним користувачем соціальних мереж і на особистій сторінці то він, чи то його копірайтери дуже стурбовані захистом і цілісністю українських кордонів. Хоча, в 2018 році він був одним з 36 депутатів, які проголосували проти Закону про суверенітет українських територій, окупованих Російською Федерацією.

Такий обман безкінечно переслідує Ларіна та його друзів - висловлювання про любов до України і відверта здача територій ворогові. Це можна простежити, як за самим Сергієм, так і за Медведчуком, Шуфричем, Королевської та іншими поплічниками Януковича.

Ще одним дивним фактом про Ларіні є його ерудиція - він заявив, що голодомор в Україні - це не така вже й трагедія, в Росії загиблих точно не менше. І взагалі, виявляється пам'ятники на честь голодомору не повинні оплачуватися за рахунок держбюджету. Мабуть, тільки вдома Ларіна повинні претендувати на держбюджет.

Але за те, як працював депутат, його не спіткала люстрація, він був нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня, орденом Республіки Корея "Heungin".

Всі депутати, які допомагали Януковичу в розграбуванні українського майна все ще сподіваються на потрапляння до Верховної Ради. Їх минулі схеми з фальсифікаціями точно так же будуть працювати і в 2019 році, оскільки поки їх не позбавили права балотуватися, що було б логічніше за все в період боротьби з російською агресією.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, Сергій Миколайович володіє земельною ділянкою в Київській області, а також гаражем. У той же час на дружину політика записано значно більше нерухомого майна. Зокрема, Наталія Ларіна декларує дві земельні ділянки під Києвом, садовий будинок, два паркомісця, квартиру в столиці площею 212 квадратних метрів, а також нежитлове приміщення площею 117 квадратів.

У сім'ї депутата є колекція коштовностей і годинників – годинники люксових брендів Breguet, Harry Winston, Vacheron Constantin, Ulysse Nardin, Frank Muller, картини іменитих художників, а також ювелірні прикраси.

Згідно з декларацією, власного автомобіля у депутата немає. Зате його дружина їздить на Lexus LX570 2001 року випуску, його вартість перевищує один мільйон гривень.

За рік Ларін заробив 431 тисяча гривень. Його дружина – 1,1 мільйона гривень.

На банківських рахунках сім'я політика зберігає 736 тисяч гривень. Готівкою - 15 тисяч євро, 15 тисяч доларів і 550 тисяч гривень.

Фотографії

Сергей Ларин

Сергей Ларин

Митинги в поддержку Януковича

Ларин с коллегами

Відео

Посилання

Фейсбук