Біографія

Віктор Янукович: джерело: YouTube
Віктор Янукович: джерело: YouTube

Віктор Федорович Янукович народився 9 липня 1950 року.

Вік: 69 років

Знак зодіаку: Рак

Народився в рік Металевого Тигра

Національність: українець

Говорить російською та українською

Досьє і найважливіше про четвертого президента України і найсуперечливішого політика в новітній історії країни і останні новини - в цьому матеріалі.

Сім'я

Віктор Янукович: джерело: YouTube
Віктор Янукович: джерело: YouTube

Четвертий президент України народився в селищі Жуковка, що знаходився в Єнакіївському районі тоді ще Сталінської області (Донецької області).

Батько - Федір Володимирович (1923 - 1991) - машиніст паровоза, який переїхав на Донбас з Білорусі. Сам Віктор Федорович також заявляв, що його дід по батькові - Володимир Ярославович - етнічний литовець.

Мати Януковича - Ольга Семенівна Леонова - етнічна росіянка. Мама екс-президента померла, коли йому було два роки і він по суті, виріс напівсиротою. Всю доросле життя Ольга Семенівна працював медсестрою в медичній частині на шахті Юнком.

Батьки - хвора тема для Януковича, а його коротка біографія з офіційних джерел і зовсім уникає даної теми.

Сам Віктор Федорович особисто заявляв, що його виростила бабуся Кастуся Іванівна Янукович, яка переїхала на Донбас з Литви і майже все життя пропрацювала на шахті Юнком, а в роки Другої світової війни виконувала насильницькі роботи в Німеччині.

Перша дружина - Людмила Янукович. Екс-перша леді України все життя була домогосподаркою і фактично ніколи не виконувала свої обов'язки дружини першої особи держави. Ходили чутки, що Віктор Федорович соромився дружини і навіть бив її після двох публічних виступів, які породили кілька крилатих фраз, зокрема про наколоті апельсинки (у 2004 році) і ставший вже фразеологізмом вираз Батя, батя, я намагаюся, яку вона видала журналістам в 2011 році.

У Віктора і Людмила Янукович було двоє синів: Олександр Вікторович (1973 рік народження) і Віктор (1981 - 2015 роки). Старший отримав кличку Саша-стоматолог, через свого першого профільної освіти. Також Олександр Вікторіч активно будував кар'єру підприємця і був одним з основних фундаторів і бенефіціарів так званої сім'ї Януковича, а також другом і партнером сумнозвісного молодоолігарха Сергія Курченко. Діти президента стали одними з головних учасників злочинів його режиму.

Молодший син Віктор - колишній народний депутат. За життя мав кличку Гонщик через своє захоплення автоспортом. Загинув у 2015 році в результаті нещасного випадку. З чуток, похований на території окупованого Севастополя (Крим).

У четвертого президента України від старшого сина Олександра є онуки Віктор і Олександр, а від Віктора - онук Ілля.

Людмила Янукович - колишня дружина екс-президента, але точна дата розлучення пари - не відома.

У роки президентства Янукович жив в Межигір'ї зі своєю колишньою домробітницею Любов'ю Полежай, яка втекла разом з ним до Росії і відповідно до численних чуток, народила йому ще одну дитину. На даний момент колишня коханка - друга дружина Януковича. На Полежай Янукович одружився вже в РФ.

Освіта

Віктор Янукович: джерело: YouTube
Віктор Янукович: джерело: YouTube

Віктор Янукович - випускник школи №34 в місті Єнакієве. Його вчителі та однокласники заявляли, що він добре вчився, хоча ніколи не був відмінником.

У 1973 році Янукович отримує диплом гірничого технікуму в Єнакієвому, а вищу освіту здобуває лише в 1980 році в Донецькому політехнічному інституті. Є професійним инжинером-механіком.

У 2001 році, Віктор Федорович, будучи в ролі політика, отримує другу вищу освіту в Українській академії зовнішньої торгівлі. Має диплом в сфері міжнародного права.

На початку 2000-х, будучи в ранзі губернатора Донецької області, а після - прем'єр-міністра, Віктор Федорович будує наукову кар'єру. Захищає докторську дисертацію з економіки і навіть стає професором Донецького національного університету. Нібито вивчав питання управління інфраструктурою і розвитку великих промислових регіонів. Пізніше дані сторінки його біографії багатьма були названі фальсифікацією.

Кар'єра і бізнес

Віктор Янукович: джерело: YouTube
Віктор Янукович: джерело: YouTube

Згідно з даними офіційної біографії, трудову діяльність майбутній президент почав в 1969 році. Перше місце роботи - Єнакіївський металургійний завод, на якому він працював автослюсарем і механіком автопідприємства.

У період з ноября1976 по лютий 1984 року працює директором автобази в Ордженікідзевугілля в рідному Єнакієвому. Після переїжджає в Донецьк, в якому до 1987 року працював директором автобази Донбастрансремонт. З листопада 1987 по листопад 1988 року - заступник директора по автотранспорту дирекції метеріально-технічного забезпечення та транспорту в Донецькому державному управлінні вугільної промисловості.

У 1980 році Янукович починає політичну кар'єру. Вступає в КПРС, а вже через два роки стає депутатом Карло-Марксовскої сільради селища Єнакієве.

З 1989 про 1991 року працює директором підприємства Донбастрансремонт. Пізніше стає генеральним директором об'єднання підприємств Донбастрансремонт, в якості якого залишається аж до січня 1994 року. У тому ж році отримує посаду генерального директора промислово-виробничого об'єднання автомобільного транспорту Донецькавтотранс.

У 90-ті роки відбувається кар'єрний зліт Януковича і остаточне формування як політика і функціонера. Саме його називають автором корупційної та надприбутковій схеми вугілля-кокс-метал, яка забезпечувала його і партнерів мільярдними прибутками. Багато джерел також відзначають, що саме в цей період Віктор Федорович зблизився з Рінатом Ахметовим - в майбутньому найбагатшою людиною країни.

Авторитет і досвід в якості керівника він отримує в другій половині 90-х, після того, як завойовує повагу у місцевих еліт в якості заступника тодішнього донецького губернатор Сергія Полякова, а після і в якості одноосібного керівника Донецької обласної адміністрації. На посту Янукович добивається значних успіхів: формує зони вільної торгівлі, підвищує конкурентоспроможність області з російськими виробниками вугілля, коксу і металу, а також зміцнює олігархічно-кримінальну структуру регіону, яку пізніше спробує перенести на всю країну.

Чиновницьку кар'єру Янукович починає в 1996 році. Тоді його запрошують на посаду заступника голови Донецької облдержадміністрації, яким він залишається до травня 1997 року, після чого отримує посаду першого заступника глави. Губенатором рідної Донецької області Янукович стає 14 травня 1997 року і залишається на цій посаді аж до 21 листопада 2002 року.

Вся Україна дізнається ім'я тодішнього донецького губернатора лише в кінці 2002 року, коли другий президент України Леонід Кучма призначає Януковича своїм прем'єр-міністром. Тоді ж він стає постійним членом Ради національної безпеки і оборони. На посаді відзначився продажем за заниженою ціною ряду великих об'єктів промисловості і неприкритою співпрацею з олігархами. Зокрема, з Ахметовим і Віктором Пінчуком.

В кінці 2004 року балотується на пост президента України. За заявою істориків і згідно з рішенням Конституційного суду незаконно виграє другий тур президентських виборів. Масові фальсифікації на дільницях по всій країні проти Віктора Ющенка викликали масові протести і привели до першого Евромайдану і так званої Помаранчевої революції.

Пішовши у відставку 5 січня 2005 року, Янукович бере перерву в політичній кар'єрі до літа 2006 року. Тоді, будучи главою Партії регіонів, він виграє парламентські вибори і отримує право сформувати Кабінет міністрів України, знову стає членом РНБО, активно конкурує зі своїм недавнім суперником Віктором Ющенком, виключивши зі свого другого Кабінету всіх ставлеників пропрезидентської партії Наша Україна. Також укладає невигідний для України новий газовий контракт з РФ за ціною в 95 доларів за один кубометр газу. Активно згортає співпрацю з СОТ і Євросоюзом, зближуючись з Росією та іншими країнами пост-СРСР. Позбавляється прем'єрського крісла в кінці 2007 року в зв'язку з вступом в повноваження нового парламенту і формуванням нового уряду лідером нової коаліції Юлії Тимошенко.

18 грудня 2007 році йде у відставку, після чого концентрується на роботі в якості глави Партії регіонів і боротьбі за президентське крісло. У лютому 2010 року Віктор Янукович виграє другий тур президентських виборів і обходить в боротьбі свою давню суперницю і тодішнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко.

Виконує обов'язки президента України аж до 22 лютого 2014 року, коли в результаті Революції Гідності приймає рішення покинути свою резиденцію в Межигір'ї і емігрує до Росії, в якій, згідно з чутками живе і зараз.

У 2018 році Янукович був госпіталізований після нещасного випадку під час заняття спортом. За фото колишнього президента в лікарні тоді полювала преса з двох країн, але безуспішно. З чуток, Віктор Федорович отримав серйозні травми хребта і коліна. Навіть зараз Янукович в основному знаходиться в своїй заміській резиденції під Москвою і не перевантажує себе навантаженнями.

Здоров'я Віктора Федоровича серйозно постраждало після його втечі з України через що він майже не з'являється в суспільстві.

За час політичної кар'єри ім'я Віктора Януковича вказано в авторстві цілого ряду робіт, зокрема: Інфраструктура промислового регіону: теорія, практика, перспективи, Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог і поразок, ... І рік при владі. Від кризи - до економічного зростання, Як Україні далі жити, Подолати шлях, Opportunity Ukraine (Україна - країна можливостей).

Віктор Янукович кавалер безлічі орденів: Ордена за заслуги I-III ступенів, володар нагород Шахтарська доблесть I-III ступенів, Медалі Ананії Ширакаци, Ордена Достик I ступеня, Кавалер Великого хреста ордена Почесного легіону, орден хризантеми на Великий стрічці, Королівський сімейний орден Корони Брунею, Орден Дорогоцінного жезла (Монголія), Орден Святого Месропа Маштоца (Вірменія), Орден Хосе Марті (Куба), Орден Ісмоілі Сомоні I ступеня (Таджикистан), Орден Заїда (Об'єднані Арабські Емірати), Орден Незалежності (Грузія), Велика стрічка ордена Республіки Сербія (Сербія), Орден Гейдара Алієва (Азербайджан). Вікіпедія має повні дані про нагороди і звання екс-президента.

Компромат і чутки

Віктор Янукович: джерело: YouTube
Віктор Янукович: джерело: YouTube

Віктор Янукович - найскандальніший президент України і ймовірно, найдискусійніша політична постать у новітній історії країни.

Скандальний шлях Віктора Федоровича Януковича почався в віці 17 років, коли його вперше звинуватили в скоєнні злочину. У 1967 році його засуджують на три роки позбавлення волі за пограбування в складі злочинного угруповання. Покарання Віктор Федорович відбуває в Кременчуцькій виховній колонії для неповнолітніх злочинців, активно співпрацює з адміністрацій і домагається дострокового звільнення вже через сім місяців.

Повторно потрапляє за ґрати в 1970 році за нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Засуджений на два роки позбавлення волі. Сидів у в'язниці протягом усього терміну і за чутками, отримав на зоні кличку Злодій. Відзначимо, що жодна автобіографія Януковича не мала інформації про його судимості. Унаслідок складного минулого, фото Януковича в молодості в мережі - майже немає. Судимість Януковича, за чутками, була його болючою темою, яку він намагався зам'яти протягом всього життя.

Відповідно до заяв команди Януковича, судимості з екс-гаранта були зняті ще в 1978 році. Віктор Федорович був дружний з космонавтом Георгієм Тимофійовичем Береговим, який будучи депутатом Верховної Ради СРСР нібито домігся оннулірованія вироків свого товариша з формулюванням через відсутність складу злочину.

У 2005 - 2006 рр. правоохоронці проводили розслідування обставин зняття судимостей з Януковича, а в результаті проведених журналістських розслідувань було встановлено, що матеріали справ політика має явні сліди багаторазової фальсифікації.

Відповідно до думки численних експертів, журналістів і самих донеччан (колишніх і теперішніх), Віктор Янукович - один із засновників і бенефіціарів донецькоъ мафії, встановленої нею системи, а також один з родоначальників олігархату в Україні. Януковича звинувачують у створенні несправедливої і корумпованої економічної системи, яка частково підтримується і сьогодні. Віктора Федоровича разом з олігархом Рінатом Ахметовим і іншими героями Донецька 90-х років звинувачують в насильстві, вбивствах, рекеті і переслідуванні преси.

Віктора Януковича називають злочинним політиком і екс-президентом. Лише його ім'я є символом безкарності та корупції не тільки в Україні, а й по всій Європі. За часів президентства, лише за найскромнішими підрахунками особистий статок Януковича оцінювалося не менше ніж в 12 мільярдів доларів.

Більш того, режим Януковича обслуговувала так звана сім'я - компанія наближених до президента і його сім'ї молодих бізнесменів, які захоплювали активи і виводили кошти в офшорні зони. За чотири роки президентства його наближені здійснили рейдерські атаки на більш ніж 7 тисяч компаній.

Важливо відзначити неймовірний розгул корупції в Україні при Януковичі, яка носила майже відкритий характер, і учасниками якої були сотні тисяч українців - від членів Кабміну - до міліціонерів.

Януковича звинувачують у незаконному відчуженні Межигір'я - своєї резиденції під Києвом, яке він захопив ще в 2003 - 2005 роках, використовуючи шахрайські схеми за участю донецького благодійного фонду Відродження. Величезний палац на ділянці землі, на якій в даний момент знаходиться цілий парк, за чутками обійшовся Януковичу приблизно в 100 мільйонів доларів.

Протягом всього терміну виконання повноважень Янукович намагався встановити диктатуру в ЗМІ і здійснював постійний наступ на свободу слова. Протягом 2012 - 2013 рр. Віктора Федоровича, його прем'єр-міністра Миколи Азарова і главу МВС Віталія Захарченка публічно називали ворогами преси.

Крім того, Януковича називають особою, яка санкціонувала переслідування політичних опонентів, включаючи екс-прем'єр міністра Юлію Тимошенко і екс-главу МВС Юрія Луценка.

Екс-президента звинувачують у здачі суверенітету України і саботажі побудови державної системи і розкладання армії в інтересах РФ і закладення основ для майбутньої окупації Криму і Донбасу і початку російсько-української війни.

Віктор Янукович є єдиним на даний момент президентом України, якого офіційно позбавили цього звання. Згідно з рішенням Верховної Ради, він не має права називати себе президентом, на відміну від інших вітчизняних гарантів. Янукович втратив звання в зв'язку з самоусуненням і втратою довіри з боку парламенту і народу. Точна дата закінчення терміну президентства Януковича позначена 22 лютого 2014 року, хоча Україну він остаточно покинув лише 26 лютого того ж року за допомогою вертольотів МНС РФ, які пізніше з'явились в Ростові-на-Дону, в якому дав скандальну конференцію і звинуватив представників Євромайдану в державному перевороті.

Віктора Януковича звинувачують у зловживанні владою в санкціонуванні атак на мирних протестуючих в центрі Києва в кінці 2013 - початку 2014 років, що справокувало старт Євромайдану і Революції Гідності.

Генеральна прокуратура України звинувачувала екс-президента в державній зраді, розкраданні державних коштів і ухиленні від оподаткування. Загальна сума збитків, завданих Віктором Федоровичем, за найскромнішими оцінками, становить не менше 40 мільярдів.

Віктор Федорович був оголошений в розшук, а щодо його було ініційовано заочний судовий процес.

У квітні 2017 роки Януковича і його старшого сина Олександра офіційно оголосив в міжнародний розшук Інтерполу.

У тому ж 2017 році Оболонський суд столиці офіційно викликав Януковича на процес і пред'явив звинувачення в державній зраді, пособництві діям в зміні державних кордонів і веденні війни проти України.

У січні 2019 року Віктора Януковича офіційно визнали винним у державній зраді і пособництві країні-агресору, спонсорстві і допомозі бойовикам так званих ДНР і ЛНР і засуджених до 13 років позбавлення волі.

Фотографії

Віктор Янукович: джерело: YouTube
Віктор Янукович: джерело: YouTube

Віктор Янукович: джерело: YouTube
Віктор Янукович: джерело: YouTube

Віктор Янукович: джерело: YouTube
Віктор Янукович: джерело: YouTube

Відео

Посилання

Відсутні