Наталія Королевська – український політик і бізнесвумен. Про досьє депутата, кар'єру, компромат, доходи, сім'ю і останні новини – читайте в нашому матеріалі.
Біографія
Дата народження– 18.05.1975
Вік – 44 роки
Національність – українка
Місце народження – Красний Луч, Луганська область, Україна
Знак зодіаку – тілець
Сім'я
Батьки народного депутата: Юрій Королівський – глава шахти і Лариса Королевська – учитель.
Сімейний стан Наталії Королевської – заміжня. Її чоловіка звати Юрій Солод (для нього це другий шлюб). Він – бізнесмен і народний депутат. За версією самої Наталії Юріївни, з чоловіком вона познайомилася на Кіпрі. На пляжі зав'язалася розмова, а після з'ясувалося, що вони земляки.
В сім'ї виховується четверо дітей – двоє синів Ярослав і Ростислав, прийомна донька Маша. У 2019 у пари народився ще один син.
Освіта
Середню освіту отримала на батьківщині. Потім в 1993 році переїхала в місто Алчевськ і поступила у Вищу школу економіки. Потім навчалася в Східноукраїнському університеті, де в 1997 році отримала диплом менеджера.
У 2002 році закінчила Донецьку академію за напрямом «менеджмент».
Згідно з офіційною біографією, Королівська є автором більше 10 наукових праць з питань економіки.
Кар'єра і бізнес
Кар'єра Наталії Юріївни почалася в 18-річному віці – дівчина влаштувалася в компанію «ЕТКО», яка займалася торгівлею металобрухтом. Тоді Наталії Королевській протегував її старший брат, який був одним з акціонерів організації (хоча жінка всіляко це заперечує). Потім протягом п'яти років майбутній політик пропрацювала на посаді фінансового директора в АТЗТ «МЕТА» (це – назва «ЕТКО» після перейменування).
У 2000 році Королівська починає власну справу: викупила «Луганськхолод» і зайнялася виробництвом морозива. Пізніше політик заявляла, що придбала підприємство виключно через любов до рідного регіону, а морозиво вона і зовсім не їсть. У 2006 році Наталія Юріївна очолює наглядову раду компанії і дає нову назву марці -– «Королівське морозиво».
Королівська вже тоді славилася своїми амбіціями. Так, одного разу на «Луганськхолоді» вирішили залишити слід в історії і потрапити в «Книгу рекордів Гіннеса». А для цього приготували найдовший у всьому світі рулет з морозива.
У той час крім заводу «Луганськхолод» структури Королівської курирували будівництво в Луганську житлового комплексу «Оксфорд», яке вела «Московська інвестиційна будівельна компанія». А ось сьогодні всі зв'язки з московським бізнесом політик категорично заперечує.
Політична кар'єра
У 2000 році починається політична кар'єра Наталі Юріївни. Вона перемагає на виборах до облради Луганська.
У 2005 році відбувається доленосне знайомство з Юлією Тимошенко. На публіці Королівська відкрито висловлювала своє захоплення політиком. Пізніше під час однієї з передвиборних кампаній завод «Луганськхолод» навіть випустив морозиво «Юлія», зроблене у формі серця.
«Я неодноразово зустрічалася з цією людиною і крім божевільної енергії та позитиву, який від неї виходить, інших почуттів я не відчуваю»,– заявляла депутат.
Через рік Королівська йде на парламентські вибори в складі «БЮТ». На виборах в 2007 році вона знову балотувалася від партії Тимошенко, а після перемоги зайняла крісло голови комітету з питань промисловості.
У 2011 році Королівську обрали головою Української демократичної партії, яка увійшла до складу «БЮТу».
Однак через рік у відносинах «БЮТ» і Королівської стався розкол – політик була виключена з партії за порушення дисципліни. Сама Наталя Юріївна звинуватила в своєму вигнанні Олександра Турчинова.
У тому ж році Королевська перейменувала політичну силу УСДП в партію Наталії Королевської «Україна-Вперед!». Але незважаючи на нове ім'я, політична позиція і програма залишилися колишніми.
В кінці 2012 року Королевська була призначена на посаду міністра соціальної політики в уряді прем'єра Азарова.
Після Революції Гідності новообраний президент призначив позачергові парламентські вибори. Королевська на цей раз вже йшла в складі партії «Опозиційний блок» (стала №8 в списку кандидатів).
Політик має намір брати участь і у виборах до Верховної Ради 2019 року і потрапила в список партії «Опозиційна платформа – За життя».
Компромат і чутки
За час політичної кар'єри Наталію Королевську два рази обливали зеленкою. Так, в травні 2016 року інцидент стався під час ходи до Вічного вогню в Слов'янську. У підсумку – жінка отримала сильний опік очей і навіть частково втратила зір.
У 2013 році розгорівся скандал, пов'язаний з вищою освітою Наталії Юріївни. Нардеп Геннадій Москаль заявив, що Королевська написала заяву в міліцію, що після призначення міністром соцполітики вона втратила свій університетський диплом.
Через короткий час Наталія виступила перед журналістами і показала ксерокопії документів, серед яких був і дублікат диплома Східноукраїнського національного університету. У підсумку, журналісти самі провели розслідування і з'ясували, що народний депутат була переведена до ВНЗ за підробленою довідкою, яку видав неіснуючий навчальний заклад. А за словами викладача, який поставив підпис в заліковій книжці Королевської, її і зовсім не було в числі студентів.
У 2013 році журналіст Олег Перетяка написав заяву в генпрокуратуру з вимогою провести розслідування злочину Королевської. Однак прокурор проігнорував вимогу.
У 2004 році в ЗМІ з'явилася інформація, що Королевська за допомогою свого брата, російського політика, організувала приїзд в Сєвєродонецьк на сепаратистський з'їзд Юрія Лужкова. Сама Королевська це заперечує і каже, що він приїхав за власним бажанням.
У 2012 році ходили чутки, що Королевську і її діяльність спонсорує олігарх Ринат Ахметов. Фінансування підтвердили журналістам кілька представників політичної сили «Партія Регіонів». Найімовірніше, найбільша стаття витрат Королівської – реклама самої себе. Журналісти підрахували, що в передвиборний період українці могли бачити політика на 320 білбордах тільки в Києві, а в цілому по країні їх кількість сягала 900. Вартість такої реклами – мінімум 2,5 мільйона гривень на місяць. Також Наталія Юріївна часто вдається до так званої «джинсі» в ЗМІ (наприклад, видання «Коментарі» публікувало статтю з назвою «Захистити кожного» з портретом Королівської), а також до популярного методу «хліба і видовищ» – концерти, подарунки виборцям і т.д.
Гучна реклама Наталії Королевської
У 2005 році стало відомо, що Наталія Королевська і колишній нардеп Олександр Єфремов стали фігурантами кримінальної справи. У Генпрокуратурі заявили, що Єфремов разом з Королівської фінансує сепаратистів.
Згідно з інформацією журналістів, саме батьки купили Наталії Юріївні "Лисичанський завод гумових технічних виробів". Судячи з усього, доля працівників Королевську мало цікавила – через час підприємство було доведено до банкрутства, кинуто в санацію з величезною заборгованістю по зарплаті перед працівниками.
У 2014 році були призначені позачергові парламентські вибори. Відразу ж після цього чоловік Королівської Юрій Солод почав виконувати стратегію «підгортання» електорату. Він агітував за себе за допомогою організації "Дорога життя", яка для Солода стала "дорогою в парламен". Так, за інформацією журналістів, в "Дорозі життя" можна було заробити, продавши голос за суму в 300 гривень. Швидше за все, напередодні голосування всім, хто отримав "допомогу", дзвонили і нагадували про те, щоб вони зробили "правильний" вибір.
Свої зв'язку підключила і Королевська. Мало того, що по місцевому ТБ цілими днями крутили сюжети про благородство її чоловіка, так ще й подейкують, що велика частина виборчкомів в окрузі була сформована людьми з підприємств Наталії Юріївни. Тому не дивно, що Солод без проблем зміг потрапити до Верховної Ради восьмого скликання.
У травні 2019 року в ефірі одного з телеканалів у Наталії Королевської виник конфлікт зі співачкою Ольгою Поляковою, яка анонсувала створення власної партії. Артистка заявила, що якщо пройде в парламент, все одно продовжить займатися музикою. Андрій Парубій, який перебував в студії, заявив, що в такому випадку трибуну спікера ВР знесуть, а на її місце поставлять сцену. На що Королевська відповіла: «Головне – пілони не поставте». Полякова випад народного депутата назвала сексистським.
Декларація
Згідно з декларацією за 2018 рік, Наталія Королевська володіє офісом в Луганську, бере в оренду земельну ділянку і квартиру в столиці, яка оформлена на її чоловіка Юрія Солода.
Крім цього, Королівська внесла в декларацію 5 власних торгових марок, на які вона має інтелектуальне право.
Згідно з декларацією про доходи, за 2018 рік фінансове становище політика покращився на 704 тисячі гривень. Ще 90 тисяч – компенсація вартості проїзду. Чоловік Королівської Юрій Солод заробив за рік 679 тисяч гривень.
На депозитах політик зберігає майже 7 тисяч гривень, а її чоловік – 29 тисяч гривень. Судячи з усього, подружжя не довіряє банкам, тому в основному гроші тримають готівкою – 210 тисяч гривень, 572 тисячі доларів, 768 тисяч євро.
Пересувається Наталія Юріївна на Mercedes-Benz Viano 2013 року випуску.
Фотографії
Відео
Посилання
Сторінка Наталії Королевської в Фейсбук
Офіційний сайт партії «Опозиційна платформа - За життя»
Сторінка Наталії Королевської в Інстаграм