Валентин Олександрович Наливайченко – український політик і бізнесмен. На початку 2019 року оголосив про свою участь у виборах президента України. Про біографію, компромат і особисте життя – читайте в матеріалі.
Біографія
Місце народження – Запоріжжя, Україна.
Дата народження – 08.06.1966 року.
Національність – українець.
Сім'я
Валентин Олександрович Наливайченко одружений, його дружину звуть Олена. З нею він познайомився ще в університетські роки. Батьки виховують доньку Ольгу. Дівчина навчалася в столичному КІМО на спеціальності «юрист» (Інститут міжнародних відносин), а також в американському університеті імені Джорджа Вашингтона. Ступінь магістра отримала в Стокгольмському університеті.
Освіта
Валентин Наливайченко закінчив школу з відзнакою, а після вступив в державний університет в Харкові. Однак через рік навчання на відділенні філології, студента забрали в армію.
У 1984 році він вступив на службу в армію СРСР, зокрема, до військової частини «Десна», яка розташовувалася під Черніговом. Там майбутній політик командував мотострілковим взводом. Після армії Наливайченко продовжив навчання, проте вже в Києві. В університеті імені Тараса Шевченка він здобув освіту філолога і перекладача. Валентин Олександрович володіє чотирма мовами – українською, російською, англійською та фінською.
За розподілом Наливайченко потрапив в інженерний інститут на посаду викладача мови. Через короткий – начальник відділу по роботі з іноземними студентами.
У 2008 році стало відомо, що Валентин Олександрович навчався в Інституті розвідки КДБ ім. Андропова. До слова, його закінчив Володимир Путін. Така інформація з'явилася на сторінках видання «Московська правда». Через деякий час співробітники СБУ провели розслідування і з'ясували, що це правда.
Однак в 1994 році Наливайченко виявив бажання покинути навчальний заклад і написав відповідний рапорт. Його вислали в Україну, де він вступив в розпорядження СБУ. Однак в 1994 році був звільнений в запас.
Кар'єра і бізнес
Під час навчання в Москві Наливайченко починає свою кар'єру експертом по економіці в компанії «Якість».
Після повернення з Москви кар'єра Валентина Олександровича різко змінює свій профіль – він отримав посаду другого секретаря посольства України в Фінляндії.
В українському посольстві Наливайченко пропрацював три роки, а після перейшов на консульську службу у Вашингтоні. У 2003 році політик повернувся в Україну і отримав посаду в українському МЗС. Через рік він отримав нову роботу – заступником Міністра закордонних справ. Через два роки після призначення Наливайченка звільнили і відправили до Білорусі на посаду посла.
Після того, як до влади прийшов Віктор Ющенко, Наливайченко зняли з посольської посади і призначили заступником глави Служби безпеки України. Всього через шість місяців тодішнього главу СБУ Ігоря Дріжчаного звільнили, а його місце зайняв Валентин Олександрович, правда з приставкою в.о. Про причини звільнення нічого не відомо.
Після приходу Наливайченка, в СБ почалася масштабна реорганізація і реформи. Так, Наливайченко ініціював розрив договору з російською ФСБ, згідно з яким останні могли безперешкодно працювати на території Криму. Однак при Януковичу цей документ відновили.
Крім того, при Наливайченко були опубліковані документи КДБ, які стосуються Голодомору, сталінських репресій, діяльності УПА.
За часів Наливайченко СБУ затримала Олексія Пукача, який причетний до вбивства журналіста Гонгадзе.
За час роботи Наливайченко на посаді глави СБУ, відомство було втягнуто в ряд скандалів. Так, головні опоненти Ющенка, а саме Партія регіонів і більшість її депутатів, звинувачували Валентина Олександровича в підіграванні чинному президенту. Особливо скандал розгорівся після того, як СБУ заявила про підозру в хабарництві судді Станік, яка брала участь у справі про законність указу Ющенка про розпуск Верховної Ради.
У 2009 році Валентин Олександрович офіційно очолив СБ – Верховна Рада схвалила його кандидатуру 230 голосами. Однак після того, як до влади прийшов Віктор Янукович, його звільнили.
Після цього Наливайченко знову зайнявся бізнесом, зокрема, очолив холдинг «Смайл». Потім протягом декількох років очолював політраду «Наша Україна». А 2012 році звільнився і покинув партію.
У тому ж році екс-глава СБУ став народним депутатом від «УДАРу». Після втечі Януковича, Наливайченко був знову призначений на посаду голови Служби безпеки. Через рік депутати проголосували за його відставку з посади.
Майдан. Колишній голова СБ був активним учасником Майдану. З 2007 року почав підтримувати організацію «Тризуб», якою, як відомо, керував Дмитро Ярош. Цікаво, що їх пов'язують не тільки довгі роки дружби, а й кумівство.
У 2016 році Наливайченко створив власну політичну силу – «Справедливість». А в кінці минулого року заявив про те, що планує брати участь в президентських виборах.
Компромат і чутки
Що стосується бізнесу, то їм Валентин Наливайченко не займається, він декларував річний дохід на рівні 100.000 гривень. Чого не скажеш про його родину. Наприклад, його дружина Олена просто колекціонує земельні ділянки. У 2009 році, коли її чоловік був головою СБУ, вона отримала землю в Києво-Святошинському районі, а також ділянки в двох сільрадах Броварського району, плюс ще одну ділянку на свою дочку. Земля, видана цій пані, призначалася для господарства, садівництва та випасання худоби. Крім того, дружина володіє шикарною квартирою в новому житловому центрі «Альпійський» на Батиєвій горі в Києві.
Звинувачення в змінений батьківщині. У 2013 році розгорівся скандал навколо Володимира Наливайченко – його звинуватили в роботі на ЦРУ. За словами представників Генеральної прокуратури, під час роботи в СБУ Наливайченко вів співпрацю з агентами ЦРУ і навіть давав можливість їм ознайомлюватися з секретними документами, які були державною таємницею України. Як доказ навіть була опублікована копія американського паспорта Наливайченко. Однак Після Євромайдану цю справу закрили.
Кілька років тому співробітники СБУ заявили, що слідчі в період з 2014-2015 року незаконно перетинали українсько-російський кордон. А наказував це робити особисто Валентин Наливайченко.
Крім того, Валентин Олександрович є фігурантом скандального сайту Миротворець. Політик розміщений в розділі «Чистилище», як людина яка загрожує безпеці країни. Це пов'язано з його підтримкою політики Михайла Саакашвілі і участі в незаконному перетині кордону в 2017 році.
У листопаді 2014 року дочку Ольга Наливайченко влаштовується на роботу в юридичний відділ компанії «Техенерготрейд», що належить українському бізнесменові Віктору Поліщуку.
Як встановили розслідувачі, Поліщук по лінії дружини є родичем прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва. Після того, як дівчина прийшла працювати в «Техенерготрейд» щодо Поліщука закривають кримінальну справу про незаконне відчуження земельної ділянки площею 94,67 га в Броварах, де був розташований радіопередавальний центр.
Згідно з офіційною декларацією про доходи за 2017 рік, Наливайченко володіє квартирою в Києві, її площа – 72,9 кв. м. Також кандидату в президенти належить земельна ділянка площею 1200 кв. м в Київській області.
Дружина політика також має квартиру в столиці, проте площа квартири трохи вища – 379,4 кв. м. Також в документі зазначено, що дружина Олена є власницею трьох земельних ділянок та садового будинку в Київській області.
Річна зарплата жінки по основних місцях роботи склала: ТОВ «ПАЛ» – 29 821 грн, ТОВ «Смайл Холдинг Україна» – 9600 грн
Фотографії
Відео
Посилання
Офіційний сайт політика
Сторінка політика в Фейсбук