Біографія

Сергій Олексійович Тарута уродженець Донецької області, він народився в невеликому селищі Віногдане в 1955 році. Батько майбутнього політика працював на місцевому заводі. Сам Сергій Олексійович не раз згадував, що його тато був авторитетним чоловічком для нього самого, тому хлопчик завжди прислухався до батьківської думки.

Сім'я

Український політик одружений. Подружжя виховує двох дітей, дівчаток. Про своє особисте життя Тарута рідко розповідає. Він всіляко намагається приховувати його від сторонніх очей.

Сергій Тарута
Сергій Тарута

Освіта

Сергій Олексійович має дві вищі освіти. Перше - у напрямку інженер-механік, а друге - менеджер управління.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Тарута почав на комбінаті «Азовсталь», який розташований в Маріуполі. Цьому місцю українець присвятив 15 років свого життя, і в кінці кінців доріс до посади завідувача зовнішньоекономічними зв'язками підприємства. Пізніше українець створив компанію «Азовімпекс».

З 1995 року Тарута виконавчий директор «Індустріального Союзу Донбасу».

Сергій Тарута
Сергій Тарута

У 1991 році бізнесмен відкрив Музей, присвячений культурній спадщині країни «Платар». У ньому зібрали предмети трипільської культури. Крім того, Тарута займався поверненням важливих культурних об'єктів на батьківщину.

У 2006 році бізнесмен зайняв посаду голови наглядової ради «Дніпровського металургійного комбінату». Він також очолював наглядову раду «Української гірничо-металургійної компанії».

У 2015 році Таруту чекала неприємність. Компанія «Індустріальний Союз Донбасу» програла в суді Лондона свій позов про анулювання минулого рішення, згідно з яким організація повинна була сплатити заборгованість за кредитами в розмірі 57,5 мільйонів доларів. Правління було змушене продати акції, при цьому собі залишивши всього 49%. Через фінансову кризу холдинг втратив 4,8 мільярдів доларів. Крім того, бойові дії в Україні негативно впливали на роботу інших підприємств бізнесмена - Алчевський КХЗ і ДМК ім. Дзержинського. Так, наприклад, алчевський завод взагалі припинив на рік свою роботу, а через це ДМК ім. Дзержинського не вистачало вугілля для нормального існування.

Труднощі в бізнесі змусили Сергія Олексійовича урізати бюджет своєму спортивного бізнесу, зокрема, футбольній команді «Металург», яку він розвивав майже двадцять років. Клуб довелося оголосити банкрутом і об'єднати з іншою командою - дніпродзержинської «Сталлю».

Сергій Тарута
Сергій Тарута

У тому ж році Тарута зібрав усіх впливових українських бізнесменів в столиці. На цій зустрічі обговорювалися питання, пов'язані з політикою, яку веде чинна влада. Тарута висловив своє невдоволення, а також розкритикував діяльність глави НБУ Валерія Гонтаревої.

Компромат і чутки

Сергій Олексійович працював в обласній раді на Донбасі, де займався питаннями землі. А в 2005 році, завдяки своїй підприємницькій підкутості і досвіду, став учасником Ради підприємців при Кабміні.

У 2014 році Таруту призначили на посаду голови облдержадміністрації Донеччини. Однак в тому ж році новоспечений чиновник відмовився від цієї посади. За словами самого політика, причиною стали конфлікти і його незгоду з політикою Києва по відношенню Донецька і області.

Сергій Тарута
Сергій Тарута

Сергій Олексійович виступив проти рішення Петра Порошенка ввести спеціальний статус районам Донбасу. Чиновник неодноразово заявляв, що на територіях, де проходять бойові дії, потрібно ввести воєнний стан. Зрештою, конфлікт з владою призвів до відставки чиновника.

На позачергових парламентських виборах у 2014 році політик пройшов до Верховної Ради як безпартійний кандидат. Крім того, Тарута увійшов в Комітет, який займається культурною спадщиною України.

Відразу після того, як Тарута отримав депутатський мандат, політик публічно заявив, що планує боротися з корупцією. Саме під його керівництвом створилися безліч законів і проектів, які націлені на усунення корупції в Україні.

У 2017 році політик оголосив, що збирається створити нову політичну партію, яку назве «Основа». Програма проголошувала, що організація сповідує республіканські ідеали, базою ідеології є ліберальний консерватизм і демократія. Офіційним лідером партії став колега засновника Андрій Ніколаєнко. При цьому сам Тарута приймав активної участь у передвиборній рекламної компанії.

Сергій Тарута: активи

Сергій Тарута володіє компанією «Індустріальний Союз Донбасу». Також бізнесмен має акції наступних компаній:

● Металургійний комбінат в Алчевську;
● Коксохіміміческій завод в Алчевську;
● Меткомбінат ім.Дзержинського;
● Трубний завод в Дніпрі.

Сергій Олексійович є постійним учасником списків багатих жителів України, які створюють різні журнали і організації. Наприклад, у 2008 році Фокус помістив Таруту на восьме місце в рейтингу найбагатших бізнесменів країни зі станом в 2, 650 мільярда доларів.

Через три роки бізнесмен знову потрапив в список, але вже на дев'яте місце зі статком у 2,126 мільярда доларів. У 2017 році Тарута зайняв 37 місце.

Політичні погляди Сергія Тарути

Він підтримує:
● проект спрощення взаємодії чиновників і безнесменов;
● зменшення податків;
● переведення державного регулювання на міжнародні стандарти.

Крім того, політик яро виступає проти:
● дій уряду, які негативно впливають на державну цілісність;
● процедури реприватизації підприємств;
● введення російської мови як державної.

Декларація

Сергій Тарута задекларував 4,8 мільйона доларів, 560 тисяч євро і 20 тисяч фунтів готівкою.

Згідно з декларацією чиновника, у володіннях Тарути є ціла колекція картин (199 штук), предмети антикваріату з Японії, золотий злиток і 30 релігійних картин.

Крім того, Сергій Олексійович любить збирати дорогі годинники і ювелірні вироби.

Політик є власників чотирьох квартир і одного будинку в Києві, у нього також є кілька житлових приміщень в Маріуполі і Донецьку, Ялті та Алушті. Їздить бізнесмен на Lexus GS 430.

У банках Сергій Олексійович зберігає близько одного мільйона доларів.

Хобі: одним з найулюбленішим видом спорту політика є альпінізм. Також його цікавить колекціонування предметів старовини. Тарута активно займається благодійною деятельностью. Допомагає тим людям, кому фінансова допомога необхідна для проведення операцій, порятунку життя.

Сергій Тарута давно став символом меценатства в Україні. Він нагороджений медаллю «Меценат України». Бізнесмен фінансує спорт - футбол, хокей і так далі.

При цьому Тарута про свої добрі справи не любить говорити. Він вважає, що меценатство має бути в душі і йти від серця, а не служити PR-інструментом для популяризації себе.

Сергій Тарута не тільки депутат, бореться з корупцією, а й успішний підприємець, люблячий чоловік і батько двох дітей.

Фотографії

Сергій Тарута
Сергій Тарута

Сергій Тарута
Сергій Тарута

Сергій Тарута
Сергій Тарута

Відео

Посилання

Профіль на Facebook: https://www.facebook.com/taruta

Профіль на Twitter: https://twitter.com/sergeytaruta