Біографія

Андрій Іванчук - багаторічний соратник і гаманець колишнього прем'єр міністра України Арсенія Яценюка. Підозрюється в корупції, відмиванні грошей, приховуванні доходів і співпраці зі злочинцями вищого ряду.

Правда про народного депутата, який лише зараз зумів вийти з під впливу давнього партнера - в новому матеріалі Znaj.ua.

Андрій Іванчук народився 16 червня 1973 року в Івано-Франківську.

Сім'я

Андрій Володимирович Іванчук, досьє на якого в основному складається з скандальних фактів, тримає обставини свого особистого життя під секретом. На даний момент не відомо про його сім'ї і близьких.

Відповідно до джерел, Іванчук розлучився з єдиною дружиною Іриною. Дружина політика народила йому дочку Віталіну, а після розлучення переїхала на постійне місце проживання в Монако.

З юних років знайомий з колишным прем'єр-міністром України - Арсенієм Яценюком. Згідно з даними джерел, Іванчук і Яценюк познайомилися в віці 11 років і до сих пір залишаються друзями. Пізніше ці відносини переросли в ділове партнерство, яке, за чутками, принесло їм мільярди.

Разом чоловіки вчилися в університеті, заробляли гроші, а в кінці кінців - прийшли в політику.

Андрій Іванчук є давнім другом і соратником знаменитого політика і тісно спілкується з ним більшу частину життя.

Освіта

Андрій Іванчук здобув освіту в Коломиї. Навчатися до ВНЗ нардеп поїхав до Чернівців. Є випускником національного університету імені Юрія Федьковича. Зазначено, що політик закінчив юридичний факультет.

Кар'єра і бізнес

Img desc = ""] 576836 [/ img]

Випустившись з університету, Андрій Іванчук не ходив далеко і увійшов в штат місцевих викладачів.

Напрацювавши досвід, політик, фото якого не балує великим вибором в Мережі, різко змінює життя. У 1998 році він стає засновником і віце-президентом в юридичній фірмі «ЮРЕК».

У період з 1999 по 2002 році Іванчук активно будував кар'єру і займав керівні посади у відділеннях банку «Аваль» на території рідної Івано-Франківської області.

Андрій Володимирович не зменшував темпи і в 2003-2004 роки працював керівником дирекції «Володимирцукор», що знаходилася в невеликому місті Володимир-Волинський.

Кар'єрний прорив в житті Іванчука трапляється в 2006 році, коли він отримує посаду віце-президента Енергетичної компанії України. Уже через два роки Андрій став главою компанії Укрінтеренерго. Майбутній нардеп генерував фантастичні доходи, займаючись експортом електроенергії.

Уже в 2009 році Андрій Іванчук, чутки про якого розбурхували пресу роками, стає виконуючим обов'язки голови партії Фронт змін. Уже в 2010 році друг дитинства прикрив Яценюка, який брав участь в президентських перегонах 2010 року, ставши главою його передвиборного штабу.

У 2012 році Яценюк уклав союз з Олександром Турчиновим і пішов на вибори з партією «Батьківщина», що залишилася без господаря після ув'язнення Юлії Тимошенко. Тоді ж він вперше стає народним депутатом під номером 41.

На позачергових виборах 2014 року Іванчук знову обирається до складу Верховної Ради, займаючи десяте місце в партійному списку Народного фронту.

У парламенті Андрій Володимирович став дуже впливовою людиною, займаючи понад вісім років пости заступника фракції Батьківщини, а потім Народного фронту.

Нардеп займався в обох версіях парламенту питаннями економічної політики і налагодженням міжнародного співробітництва.

У 2019 Іванчук знову обирається до парламенту, проте без допомоги свого давнього друга і союзника. Андрій Володимирович вибрав мажоритарний округ №88, який покриває його рідну Коломию.

Згідно з офіційними даними, Андрій Іванчук не має особистої нерухомості і знімає квартиру в Києві площею понад 100 квадратних метрів, за які платить двадцять шість тисяч гривень на місяць.

Київ не є рідною домівкою для депутата, проте він прекрасно себе почуває в столиці, оточивши себе предметами розкоші: трьома дорогоцінними іконами, швейцарськими годинниками і навіть колекційною зброєю.

Також нардеп нібито має лише одне авто марки Тайотта 2013 року випуску.

Іванчук має на рахунках понад п'ять мільйонів гривень, а на депозиті - понад тридцять мільйонів. Вдома готівкою нардеп зберігає два з половиною мільйона гривень.

Компромат і чутки

Андрій Іванчук протягом усіх років політичної кар'єри звинувачується в повній залежності від свого давнього друга і соратника Арсенія Яценюка.

Багато інсайдерів впевнені, що Іванчук ніколи не був самостійною фігурою і виконував функції гаманця Арсенія Петровича.

Перший особистий успіх в житті Андрія Володимировича збігається зі знесенням Яценюка. Так, Іванчук отримує місце керівника Енергетичної компанії України, після того Арсеній Петрович був призначений спікером Верховної Ради.

Інсайдери впевнені, що протягом усього існування Фронту змін та Народного фронту саме Іванчука називали головним гаманцем політичних сил, що пов'язуються з Яценюком.

Однопартійці Іванчука і колеги по Верховній Раді визнавали його вплив і називали другий найвпливовішою фігурою політичної сили після самого Яценюка.

Згідно з численними даними, Андрій Володимирович заробив величезні гроші, будуючи бізнес з найбільш скандальними українськими мільярдерами.

У 2017 році Андрій Іванчук оскандалився на всю країну. Так, в мережу потрапив аудізапис розмови двох чоловіків, голоси яких були дуже схожі на голоси нардепа і одізного олігарха. Ігор Коломойський визнаний одним з людей скандального кола скандального олігарха.

Мільярдер в грубій формі лаяв народного депутат за неправильне голосування. Коломойський був дуже незадоволений тим, що давній соратник проголосував за скандальний законопроект про нафту.

Ігор Валерійович у властивій йому манеру не приховував того, що думає про поведінку депутата і нагадав, що в свого часу фінансував Евромайдан і влив мільйони доларів в виборчу компанію Народного фронту. В якості запобіжного впливу, Коломойський пригрозив Іванчуку викриттям через належні йому ЗМІ.

Закінчився скандальний аудізапис драматично. Так, олігарх в нападі злості заявив Іванчуку, що виходить з їх спільного бізнесу.

Соратник тодішнього прем'єр-міністра не соромився співпрацювати з зганьбити себе олігархами, пов'язаними з Росією, - Віктором Медведчуком і Сергієм Курченко.

Разом ймовірні корупціонери налагодили регулярні поставки палива з Росії в Україну, використовуючи промислові потужності українського депутата.

Величезний скандал в стінах парламенту виник 29 грудня 2014 року, коли депутатів зігнали в сесійну залу Верховної Ради заради голосування за проект бюджету. За словами джерел, причиною настільки термінової акції були прості - необхідніст тодішнього заступника глави фракції Народний фронт відправитися на святковий відпочинок. Заради того, щоб обранці не обурювалися було організовано сліпе голосування, а депутатським групам навіть не дали можливості ознайомиться з документами по бюджету.

Будучи одним з найбільш впливових депутатів Верховної Ради, Андрій Іванчук був найзапеклішим кнопкодавом. Зокрема, лише за три роки засідання в парламенті журналісти фіксували з боку політика сімдесят два випадки порушення регламенту голосування, тобто звичайного кнопкодавства. Відзначимо, що Іванчук прагнув проголосувати за всіх відсутніх в залі своїх депутатів.

Особисто Андрій Володимирович визнавав дані випадки, але виправдовувався тим, що лише намагається допомогти колегам, які не в змозі бути присутнім на прийнятті рішень.

Андрія Іванчука і Арсенія Яценюка звинувачували в реалізації схем по контрабанді спирту, що нібито принесло їм сотні мільйонів гривень.

Скандальні звинувачення прозвучали з боку колишнього міністра агро-промислового комплексу Ігоря Швайки.

Нібито всім кермував Іванчук, а Яценюк представляв йому послуги державного даху за відповідну плату.

У 2016 році журналісти дізналися, що Іванчук літав приватним джетом з Києва до Ніцци. Згідно з приблизної оцінкт, один політ обійшовся в 600 тисяч гривень, на що у політика не було офіційних коштів.

Сам народний обранець категорично заперечував ці звинувачення і заявляв, що це все брехня, куплена його конкурентами.

Пізніше з'ясувалося, що соратник Яценюка був знатним любителем дорогого відпочинку і він літав на південь Франції більше 20 разів, при цьому пробувши за кордоном близько третьої частини року. При цьому відомо, що для проживання на острові Ібіца або в Ніцці він вибирав лише найдорожчі готелі. Таким чином, можна припустити, що на елітний відпочинок він витрачав сотні тисяч доларів на рік.

У 2018 році стало відомо, що Іванчук не покинув свої звички до елітного відпочинку і наймав приватні борти, як мінімум 17 разів, що обійшлося йому в нечувану суму, що не була зазначена в його деклараціях.

У 2019 бізнесмен став фігурантом міжнародного скандалу, коли його помітили в одному з аеропортів Мексики в компанії зі скандальним російським мільярдером Павлом Фуксом, який є фігурантом міжнародного списку санкцій. При цьому на зустріч з опальним росіянином, він витратив близько 400 тисяч євро.

Відзначимо, що Іванчук навіть був затриманий в Мексиці, проте після його відпустили в якості власника дипломатичного паспорта, який він не мав права брати з собою в приватні поїздки.

Відзначимо, що розлучення Андрія Іванчука і його дружини Ірини багато хто називає фальшивим. Джерела стверджують, що вони знаходяться в чудових стосунках і підтримують любов в сім'ї. На розлучення Андрій Володимирович пішов заради того, щоб захистити кохану від можливого переслідування і мати запасний аеродром, на якому його буде чекати рідна жінка.

Крім того, розлучення дозволило позбутися зайвого майна, яке потрібно було терміново викреслити з податкової декларації.

Фотографії

Андрей Иванчук
Андрей Иванчук

Відео

Посилання