Керуючи приватним морським портом, який став сімейним бізнесом, потомствений український підприємець Андрій Ставніцер приторговував державною власністю. Він задіяний у корупційних схемах. А також замішаний у розкраданні з держбюджету мільярдів гривень. Дізнайтеся всю правду про це та багато іншого.

Біографія

Дата народження: 19 червня 1982 року.

Знак Зодіаку: Близнюки. За східним гороскопом: рік Водяного Собаки.

Вік: 37 років.

Захоплення: реконструкція ретро-авто, сноубордізм, альпінізм.

Займаючи почесну посаду генерального директора порту «ТІС», Андрій Ставніцер не гребує розкрадати державну власність. Про це повідомляють відкриті джерела. Та й 133 гектари землі, отримані раніше СП «Трансінвестсервіс», потім розподілилися «ТІС» між 11-ма підконтрольними компаніями.

Найбільший порт у країні Transinvestservice (згодом - «ТІС») створив Олексій Михайлович Ставніцер. І залишив своїм синам у спадок. Тут здійснюється розвантаження судів із метою ввезення імпорту до України або експорту товарів за кордон.

Андрій Ставніцер

Із вантажного порту вивозяться величезні контейнери, які заповнені рудою, вугіллям, рослинною олією, добривами, деревною тріскою. Під час пересипання зерна на судна, які пришвартовуються до терміналу, із їхніх трюмів у повітря піднімаються гори пилу.

Згідно із законодавством, корабельні збори надходять до адміністрації українських морських портів. Однак «ТІС» на чолі Андрія Ставніцера захотів отримувати кошти у обхід державного підприємства самостійно. Бізнесмен потрапляв не в один корупційний скандал. Читайте про це у компроматі докладніше.

Сім'я

Раннє дитинство Андрія пройшло у місті Тирниауз (Північний Кавказ, Кабардино-Балкарська Республіка). Тут він народився. Але незабаром сім'я знову повернулася до Одеси. Саме тут 10-ма роками раніше народився його старший брат Єгор Гребенников (1972 р.н.)

Батьки: батько Олексій Михайлович Ставніцер (3.09.1942 р.н. - помер 27.02.2011 р.), альпініст, підприємець, заснував в українському порту Південному групи терміналів «Трансінвестсервіс». Мати: Анна Віссаріонівна Гребенникова.

Брат нашого героя, Єгор Гребенников, - також підприємець. Брати носять різні прізвища, оскільки так домовилися їхні батьки. Про це повідомляють відкриті джерела. Єгор розповідав у інтерв'ю ЗМІ, що батьки вирішили дати першій дитині прізвище матері, а другій - батька.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Діана, народилася у Харкові. Навчалася тут же на факультеті психології національного університету. Дружина є організатором благодійного проекту Vintage Charity Market у Одесі.

Дружина Діана

У 2018 році відкрила у центрі української столиці концепт-стор Apartment 13 The BODY Wear і More, який об'єднує хаб, коворкінг та конференц-зал. Любить подорожі. У пари четверо дітей.

Як зазначила Діана у інтерв'ю ЗМІ, новий рік вони вважають за краще відзначати у Південній Африці, в Кейптауні. Там вони зустрічають його у оточенні мами Діани, їхніх із Андрієм дітей, а також друзів. Збираються всі разом, злітаючись із різних місць.

До речі, Андрій Ставніцер із самого початку їхніх стосунків любив робити благовірній дорогі сюрпризи подалі від рідної землі. Як розповідав олігарх у інтерв'ю Biz.nv.ua, коли робив коханій пропозицію, то вирішив вразити її у Австрії на повітряній кулі.

Із його слів, політ коштував там тоді 700 євро, а він заробляв 400. Щоправда, із цим стався невеличкий конфуз. Зібравши потрібну суму, виявилося, що за ці гроші політ на кулі не приватний. У ньому знаходилися 15 австрійських пенсіонерів, яким нічого не залишалося, як приєднатися до привітань пари.

Освіта

У 6 років пішов до спеціалізованої одеської школи. Вивчав тут поглиблено німецьку мову. Через 10 років закінчив школу із відзнакою.

У 1997 році навчався у Міжнародному коледжі Херроу Хауз. Через 2 роки отримав диплом, освоєна спеціальність - «комерція».

Після цього освоював спеціальність «міжнародний бізнес». Навчався у швейцарському інституті Монтана.

У 2001-му році отримав у бізнес-школі Французького інституту HCMS у Москві (Російська Федерація) ступінь Executive MBA.

Через 11 років після цього із червоним дипломом закінчив Одеський національний університет імені І. Мечникова.

Кар'єра і бізнес

Свою трудову діяльність розпочав у 19 років із посади помічника головного диспетчера компанії групи терміналів «Трансінвестсервіс» («ТІС»). Завдяки тому, що на чолі компанії знаходився його батько, Андрію вдавалося успішно навчатися у бізнес-школі Росії та працювати тут.

У 25 років молодий Андрій Ставніцер уже став гендиректором бізнес-імперії батька. Він - акціонер компанії. Йому належать частки цілого ряду терміналів. Про це зазначають відкриті джерела.

Із 2001-го по теперішній час - TIS Chief Executive Officer (CEO)/Co-Founder.

Із 2013-го по теперішній час - Impact Hub Odessa.

Із 2013-го по теперішній час - ресторан Fratelli.

Андрій Ставніцер

Із 2014-го по теперішній час - Republic of Austria. Цього року Андрію Ставніцеру було присвоєно звання Почесного консула Австрійської Республіки у Одесі.

2016 р. - підписання договору про будівництво нового зернового терміналу потужністю 5 млн. тонн. Договір було підписано між компаніями МВ Карго Андрія Ставніцера та американською продовольчою корпорацією Cargill. При співпраці з ЄБРР і МФК загальна вартість проекту перевищила 150 млн. доларів. Частка братів у проекті склала 49%.

Крім цього, став організатором масштабної зерновоїконференції у Одесі Grain Ukraine, яка стала щорічною. Разом із Філіпом Грушко, директором із розвитку МВ Карго, створив ІК SD-Capital із надання послуг консалтингу та супроводу міжнародних ВП у галузях транспорту, інфраструктури, аграрної та банківській сферах.

Із 1 червня 2017 року по теперішній час - відкрив івент-майданчик у столиці. Створив інтелектуальний простір mOre. SD Capital став співінвестором угоди щодо виходу на вітчизняний ринок найбільшого портового оператора світу DP World Group.

Із 3 жовтня 2017 року по теперішній час - член НС The Aspen Institute Kyiv.

Із 3 вересня 2017 року по теперішній час - P&O Maritime Ukraine.

Із 10 квітня 2018 року по теперішній час - SD Capital Partner.

Із 10 квітня 2018 року по теперішній час - Radio MORE.FM. Така інформація представлена на сторінці Андрія Ставніцера у соцмережі Фейсбук. Інші відкриті джерела відзначають, що він разом із Павлом Козловим створив цю радіостанцію у Одесі у 2016 році.

2018 р. - член Наглядової ради Єврейської конфедерації України.

Компромат і чутки

За даними Forbes, матеріальні статки заможного одесита у 2012 році становили 45 млн. доларів. Prestupnik, посилаючись на 7day, зазначає, що сьогодні підприємець - один із найбагатших жителів Одеської області. Теперішні матеріальні статки бізнесмена оцінюються у 50 млн. доларів.

Як повідомляють ЗМІ, одеський бізнесмен замішаний у схемі з розкрадання із держбюджету 4 млрд. грн. Як виявилося, із 2007 року «Укрзалізниця» отримувала із «ТІС» за транспортування однієї тонни вантажу по 2,5 долара. Але раптом залізнична компанія вирішила зробити дружній жест. І почала здійснювати транспортування товарів практично безкоштовно. У підсумку за рік вітчизняний бюджет недоотримав близько 60 млн. грн. За 10 років - більше півмільярда.

Далі - ще цікавіше. У 2016 році парламентарій Віталій Купрій оприлюднив дані про захоплення «ТІС» земель. Згідно із наданими правоохоронцям документів, компанія займається незаконним захопленням земельних ділянок навколо порту «Південний». Зокрема, у Одеській області (Лиманський район) «ТІС» було захоплено земельну ділянку площею 132 гектара.

У тому ж 2016 році генерального директора порту «ТІС» підозрювали у привласненні 6 млн. доларів. У підсумку співробітники Служби безпеки України влаштували обшуки не тільки у офісах компанії, але й у будинках керівників приватного морського терміналу.

Андрій Ставніцер

Незважаючи на те, що корабельні збори за законодавством країни надходять до адміністрації морських портів України, «ТІС» вирішив отримувати кошти у обхід державного підприємства самостійно, що стало можливим завдяки незаконному оформленню права власності на частину Аджаликського лиману. Співробітники правоохоронних органів вилучили печатку офшорних компаній і невраховану валюту.

Згідно з даними відкритих джерел, парламентарії з «Депутатського контролю» звернулися до міністра закордонних справ із вимогою позбавити одеського підприємця звання почесного консула Австрії.

Народні депутати впевнені, що Андрій Олексійович Ставніцер наносив Україні своєю бізнес-діяльністю величезний фінансовий збиток. До речі, після такої заяви нардепів на життя двох із них здійснювали замах. Так, невідомі спалили машину Вадима Руденка, а будинок Ігоря Котвицького обстріляли з гранатомета.

Справжній скандал викликала фраза, написана одеським підприємцем Андрієм Ставніцером щодо американського президента. Обігравши політжарт про Віктора Януковича, президента, що втік, гендиректор «ТІС» написав: «Дякую жителям Техасу за президента Дональда Трампа».

Як зазначає Антикор, група компаній «ТІС» і Фонд державного майна вивели із бюджету України мільярди гривень. Нацполіція почала розслідування щодо фальсифікації документів співробітників Фонду держмайна, що призвело до відчуження держмайна на суму 110 млн. доларів.

Сюди увійшли активи: причали, склади, з\д станції тощо. Вони були передані Фондом до статутного капіталу КП «Трансінвестсервіс», яка згодом стала відома як група компаній «ТІС». У результаті виходу Фонду держмайна із спільного підприємства у 2004 році, держава недоотримала прибутку на мільярди гривень.

Згідно з судовими матеріалами, витоки мільярдного скандалу - листопад 1993 року, коли українське Мінпромисловості та фірма «Трансінвест ГМбХ» (Австрія) уклали договір щодо створення на базі комплексу «Лиман» підприємства із іноземними інвестиціями. Розподіл часток учасників договору виглядало наступним чином: 49% відійшло державі, 41% - австрійській фірмі й 10% отримали інвестори.

Рік реєстрації «Трансінвестсервіс» - 1994-й. Статутний капітал новоствореного підприємства - 31,02 млн. доларів, де Фонду державного майна належало 49%.

Андрій Ставніцер

Державне майно, яке стало внеском у статутний фонд українсько-австрійського підприємства за оцінкою ТОВ «Бюро Маркуса» оцінили всього у 15,2 млн. доларів. Згідно із даними слідства, реальна вартість - понад 109 млн. доларів.

У матеріалах розслідування зазначається, що після перереєстрації у ТОВ «Трансінвестсервіс» частка Фонду державного майна, оцінена у 15,2 млн. доларів, склала 27 млн. грн. Зважаючи на це, стверджується, що держава втратила значну суму коштів.

У результаті чиновники Фонду підозрюються у злочинній змові з власниками групи «ТІС». Нібито вони чинили дії, які були спрямовані на позбавлення держави майна на суму понад 110 млн. доларів. Позбавлення держави доходів від діяльності перевалочною компанії оцінюється у мільярди гривень.

Фотографії

Андрій Ставніцер

Андрій Ставніцер

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 28 тис. 300 осіб.

Офіційний сайт «ТІС»