Біографія

Столична бізнес-вумен. Владислава Молчанова була співзасновником і керуючим партнером українсько-литовської компанії Stolitsa Group. Остання має відношення до великої мережі супермаркетів Novus, будівництва житлових і торгових комплексів у Києві. Молчанова є бенефіціаром і власницею не менш ніж 62 компаній і підприємств.

Сім'я

У Владислави Молчанової п'ятеро дітей - два сини і три доньки. Батько – професор, доктор фізико-математичних наук Борис Романюк. Мати – Лілія Романюк, інженер-конструктор.

Освіта

Владислава Молчанова – випускниця Київського університету ім Т.Шевченка за спеціальністю «біофізика», хоча зі студентських років цікавилася архітектурою.

Кар'єра і бізнес

Після життєвих колотнеч, пов'язаних з «віджиманням» бізнесу у чоловіка на початку 90-х (див. «Компромат і чутки»), Молчанова, за її ж словами, почала персональний бізнес з маленького кафе в районі Академмістечка. Перші проекти в будівельній сфері запустила після знайомства із засновником мережі KLO Левом Карапетяном, який запропонував їй робити проектно-кошторисну документацію для заправок. А на якісно інший рівень вдалося вийти після ділового партнерства з Володимиром Костеріним, яке вилилось в створення спільної компанії в галузі будівництва. Так орієнтовно 2004 р народилася Stolitsa Group, яка зареєстрована в 2008 р і сьогодні є однією з найбільших будівельних компаній Києва. Холдинг реалізував ряд проектів в житловому будівництві (наприклад, комплекси «Липинка», «Відпочинок», «Квартет»), будує торгово-розважальні комплекси і розвиває мережу супермаркетів Novus.

Бізнес-партнер Владислави Молчанової – литовський підприємець Раймондас Туменас - колишній акціонер виробника соків «Сандора», який у 2007 році продав цей бізнес міжнародній компанії PepsiCo.

Компромат і чутки

Як зізнавалася сама Влада Молчанова, «в бізнесі вона не за власним бажанням, а від безвиході». Все почалося з кримінальних «розборок». У першого чоловіка була власна справа, він вів успішний бізнес з компанією з Німеччини. Сім'я мешкала в центрі Києва. Але з часом, зі слів самої Молчанової, чоловік потрапив під пресинг криміналітету, втратив справу і змушений був ховатися, щоб зберегти життя і не ставити під удар дружину і двох дітей. Коли квартиру захопили злодії, Влада і діти змогли втекти через вікно із замкненої зовні кімнати.

Владислава Молчанова – багатолітній симпатик Православної церкви України (раніше УПЦ Київського патріархату). Нагороджена церковними нагородами, зокрема, за допомогу у відновленні Михайлівського Золотоверхого собору.

Окрім цього, вона є одним із фундаторів громадської організації «Центр захисту киян». Як фундатор цієї організації Владислава Молчанова виступила модератором переговорів та підписання меморандуму про добудову об’єктів збанкрутілого банку «Аркада».

Фотографії

Влада Молчанова
Влада Молчанова

Влада Молчанова
Влада Молчанова