Біографія

Сергій Михайлович Марченко народився в смт Макарів Бучацького району Київської області. Відомий як 19-й міністр фінансів України. Раніше був відомий як заступник міністра фінансів, а потім як заступник голови Адміністрації Президента Петра Порошенка.

Сім'я

Сергій Марченко одружений (дружина – Марина Олексіївна). У пари двоє дітей – син Леонід і донька Аврора.

Хобі

Цікавиться тріатлоном, брав участь у трьох запусках Ironman 70.3 або «Half Ironman» (1,9 км плавання, 90 км велосипедного руху і 21 км бігу), два з них – у Туреччини та Фінляндії – він успішно завершив. У Португалії отримав травму під час їзди на велосипеді, у зв'язку з чим не зміг завершити дистанцію.

Освіта

Шкільні роки Сергія пройшли у Макарівській с/ш №1.

Диплом фінансиста отримав у Національному університеті державної податкової служби України (у ті роки – Академія). У віці 21 року став магістром управління держфінансами. Крім того, отримував президентську стипендію.

Потім був науковим дослідником у НДФІ при Міністерстві фінансів України. Після успішного захисту дисертаційної роботи на тему «Державні єврооблігаційні запозичення України на інтернаціональному ринку капіталу» у 2009 році йому було присвоєно ступінь кандидата економ.наук.

Кар'єра і бізнес

Після отримання ступеня магістра почав працювати на держпосаді в Міністерстві фінансів, Державній податковій службі, Секретаріаті Кабміну України.

У 2011 році брав участь у програмі з менеджменту і розвитку лідерських якостей у Harvard Kennedy School.

У тому ж році влаштувався на роботу в Координаційний центр з реалізації реформ при Президентові України. Був одним з ініціаторів розробки БК України, який парламент згодом прийняв у 2014 році.

В 2015-16 роках був фахівцем в Аналітичному центрі. Бендукідзе, а також академдиректором загальної програми KSE та GIZ «Роль лідерських якостей в держфінансах».

В 2016-18 роках займав пост заступника міністра фінансів України.

У 2018-19 роках був заступником голови Адміністрації Президента України Ігоря Райнина.

На дострокових парламентських виборах 2019 року перебував у партії «Українська Стратегія Гройсмана» (№ 7 у списку). Але у ВР так і не потрапив, оскільки партія не набрала достатньої кількості голосів.

На позачерговому парламентському засіданні 30 березня 2020 року Рада з другої спроби затвердила кандидатуру Марченко як Міністра фінансів (голосів за призначення Сергія Марченка замість Ігоря Уманського на 1-му позачерговому засіданні не вистачило — рішення було прийнято на 3-му засіданні).

Через тиждень після призначення на пост глави Мінфіну став членом РНБО.

1 червня 2020 року, за указом Президента України Володимира Зеленського, доданий до персонального складу Нацради з питань антикорупційної політики.

В липневому випуску журналу "Кореспондент" Сергій Марченко потрапив у рейтинг найвпливовіших українців у сфері політики, посівши у списку четверте місце.

Компромат і чутки

Обіцянки міністра

Сергій Марченко чиновник зобов'язаний виконувати обіцянки, дали перед українським народом. Так, він дав 59 обіцянок, з яких як мінімум одне не виконав.

А саме, в квітні 2020 року Сергій Марченко дав обіцянку «ближчими днями» знайти кандидатуру на посаду керівників Державної митної та податкової служб України. Як результат, Верховна Рада затвердила кандидатуру Олексія Любченка як глави ДПС, але уряд так і не оприлюднив ім'я нового керівника ГТС. Як наслідок, обіцянка міністра не виконано.

Лотерея «Космолот»

Невідомо, що Марченко брав участь у створенні лотерейної мережі «Космолот». Марченко є людиною співвласника Української національної лотереї Олександра Третьякова, відомого брутальною схемою викачування грошей з українців під назвою «Космолот». Конкретно Марченко займався розробкою ліцензійних угод, що забезпечили «УНЛ» монополію на лоторынке. Тим самим зробивши мультимільйонерами Третьякова, а також Луценка та інших, пов'язаних з «схемою» людей.

Стан

Згідно декларації, Марченко володіє двома квартирами в столиці: одна з них зареєстрована на дружину, а інша записана на Сергія та доньку Аврору. Крім того, міністр їздить на Audi А6 (2017), яка обійшлася йому майже 1 500 000 грн. За 2019 рік Марченко заробив близько 277 000 грн, ще 224 000 грн поклала в сімейну скарбничку його дружина. Крім цього, подружжя зберігає готівкою 10 000 доларів.

Серед іншого, за навчання дитини міністр заплатив 330 000 грн - перерахування грошей датується травнем місяцем 2019 року.

Фото

Сергій Марченко
Фото 1 из 11. Сергій Марченко / Фото: Фейсбук
Сергій Марченко з родиною
Фото 2 из 11. Сергій Марченко з родиною / Фото: Фейсбук
Сергій Марченко
Фото 3 из 11. Сергій Марченко / Фото: Фейсбук
Сергій Марченко
Фото 4 из 11. Сергій Марченко / Фото: Фейсбук
Сергій Марченко з донькою
Фото 5 из 11. Сергій Марченко з донькою / Фото: Фейсбук
Сергій Марченко
Фото 6 из 11. Сергій Марченко / Фото: Фейсбук
Сергій Марченко
Фото 7 из 11. Сергій Марченко / Фото: Фейсбук
Сергій Марченко
Фото 8 из 11. Сергій Марченко / Фото: Фейсбук
Сергій Марченко
Фото 9 из 11. Сергій Марченко / Фото: Фейсбук
Сергій Марченко
Фото 10 из 11. Сергій Марченко / Фото: Фейсбук
Сергій Марченко
Фото 11 из 11. Сергій Марченко / Фото: Фейсбук

Відео

Посилання

Сторінка у Facebook