Тисячі українців уже змінили свої старі паспорти на біометричні. Законодавство хоч і не змушує всіх терміново заміняти паспорти, однак такою можливістю скористатися варто, оскільки уряд нагадує, що повний перехід на ID-картки має відбутися до 2020 року.

Про це пише Realist.

з 1 січня 2016 року ГМС здійснює оформлення паспорта за допомогою Єдиного демографічного реєстру, створення і функціонування якого передбачено Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". У ст. 21 даного документа зазначено, що "паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій", інші варіанти законом не передбачені.

Також для зручності українців більшість державних послуг планують перевести в онлайн-режим, і можливість обов'язкової заміни паспортів не здається такою далекою.

Популярні новини зараз

Катя Осадча вийшла в легкому халатику на вулицю взимку: "За ялинкою не сумую"

Відкинутий Златою Огнєвіч Максим Тарапата знайшов розраду в обіймах кучерявої красуні :"Я балдію"

Ані Лорак прибралася у пір'я як Філіп Кіркоров дорогою в Україну, але Ігор Кондратюк нагадав її місце: "Хв*йда-тур"

"Ганьба, нагадує ковбасу": нестаріюча Хайді Клум без трусів засвітила свою "хвіртку"

Показати ще

На даному етапі ID-карти видають безкоштовно особам, які досягли 14 років, іншим доведеться заплатити близько 10% від мінімальної зарплатні.

Оформити новий документ можна не прив’язуючись до місця реєстрації, процедуру проводять в будь-якому зручному для вас сервісному центрі.

Дивіться, як оформити біометрику для жителів окупованих територій

Як повідомляв портал "Знай.ua", ID-карти видають особам, які не досягли 18-річного віку на чотири роки, а після повноліття - на кожні 10 років.