Українські громадяни, іноземці та апатриди, які проживають в Україні на постійній основі, зобов'язані реєструвати своє місце проживання протягом 30 днів: саме стільки можна походити "безхазяйним" і не отримати штраф.

Також з'явилися нові правила і терміни первинної реєстрації місця проживання - за фактом народження. Батьки або інші законні представники зобов'язані зареєструвати місце проживання дитини протягом трьох місяців після народження. Уповноважені органи місцевої влади реєструють в день подачі заяви. Можна одночасно "закрити" стару реєстрацію і відкрити нову. Для цього громадяни подають одну заяву і платять адміністративний збір за операцію.



Відповідальність за проживання без реєстрації місця проживання передбачено в статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За це порушення, а також за проживання без паспорта або з недійсним паспортом, слідує адміністративне попередження.

Якщо ці правопорушення повторилося протягом року, то це тягне за собою штраф у розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Розмір неоподатковуваного мінімуму при виконанні норм адміністративного та кримінального законодавства дорівнює половині щомісячного прожиткового мінімуму.

Популярні новини зараз
Повістку не отримають: список відстрочок від мобілізації розширено, перевіряйте "Резерв+" Гороскоп на сьогодні перевірить вашу нервову систему: чого чекати у вівторок 1 квітня Пенсіонерам виплатять майже 900 гривень надбавки Українцям виплатять до 20 000 гривень за новою програмою підтримки: хто отримає гроші
Показати ще


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, як українець, сам того не знаючи, 20 років прожив з недійсним паспортом.