Українські громадяни, іноземці та апатриди, які проживають в Україні на постійній основі, зобов'язані реєструвати своє місце проживання протягом 30 днів: саме стільки можна походити "безхазяйним" і не отримати штраф.

Також з'явилися нові правила і терміни первинної реєстрації місця проживання - за фактом народження. Батьки або інші законні представники зобов'язані зареєструвати місце проживання дитини протягом трьох місяців після народження. Уповноважені органи місцевої влади реєструють в день подачі заяви. Можна одночасно "закрити" стару реєстрацію і відкрити нову. Для цього громадяни подають одну заяву і платять адміністративний збір за операцію.



Відповідальність за проживання без реєстрації місця проживання передбачено в статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За це порушення, а також за проживання без паспорта або з недійсним паспортом, слідує адміністративне попередження.

Якщо ці правопорушення повторилося протягом року, то це тягне за собою штраф у розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Розмір неоподатковуваного мінімуму при виконанні норм адміністративного та кримінального законодавства дорівнює половині щомісячного прожиткового мінімуму.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, як українець, сам того не знаючи, 20 років прожив з недійсним паспортом.