Група дослідників з університету Окаяма створили модель пористого і легкого «аерольоду». Така модель дозволить зрозуміти як поводиться вода в умовах наближених до екстремальних. Більш детально з дослідженням можна ознайомитися на сторінках The Journal of Chemical Physics.

Відомий всім нам лід утворюється за такою схемою: при охолодженні вода, в умовах нормального атмосферного тиску, замерзає. Молекули її при цьому починають вибудовувати шестикутну кристалічну решітку.

Однак не всякий лід приймає цю шестикутну структуру. Різні тиск і температура дозволяють воді приймати на молекулярному рівні різні форми. Шестикутний і кубічний лід утворюється природним чином у верхній атмосфері Землі. Інші форми льоду можна виявити на экзопланетах або в атмосферах зовнішніх планет.

У новому дослідженні вчені за допомогою методу молекулярної динаміки проаналізували кристалічні структури льоду, засновані на цеолітах (мінералах).«Ми «грали» у молекулярну Дженгу, видаляючи цеолітні структури льоду, щоб зробити їх легше і знайти новий тип льоду», — зазначив автор дослідження Масакадзу Мацумото.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: бонус по субсидіям, "посадка" Порошенка, штрафи для пішоходів та в'язниця за порожній шлунок

Яке свято 15 грудня: чого не можна робити в цей день

АТБ нагодував українців фантомною стравою: "Навіть тваринам давати це шкода", відео

Люди опинилися в пастці аеропорту, понад 300 рейсів скасовано: подробиці

Показати ще

Понад 300 наноструктур було змодельовано вченими в ході дослідження. Вдалося з'ясувати, що при підвищенні температури лід стає все менш стабільним. Також, новий лід вийшов легким і пористим.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про новий агрегатний стан, винайдений вченими