Росія вийшла на новий рівень агресії, атакувавши українські катери в Азовському морі. "Знай.ua" публікує хроніку подій.

Вранці 25 листопада прикордонники країни-агресора на своєму кораблі протаранили буксир українського військового флоту.

Увага! Відео містить ненормативну лексику! (18+)

3:58 - малий Броньований артилерійський катер ВМС України "Бердянськ" зв'язується з береговим постом Федеральної служби безпеки Росії і морськими портами Керч і Кавказ і доповідає, що збирається пройти через Керченську протоку, прямуючи до Маріуполя. Як говорить Міноборони України, інформація була отримана, але відповіді не надійшло.

Популярні новини зараз
ПриватБанк почав блокувати карти всім без розбору, клієнти розгублені: "Тупо і без пояснень" По 4000 гривень щомісяця: хто з українців отримає додаткову фінансову підтримку Місячний запас продуктів: українцям роздають нову гуманітарну допомогу, хто може отримати Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

4:07 - зафіксовані переговори диспетчера порту Керч "БЕРЕГ-23" з кораблем російського Чорноморського флоту "Суздалец". Була передана інформація про виявленні українських військових кораблів. Але, як стверджує Міноборони, диспетчери портів Керч та Кавказ вели контакт лише з російським флотом, а виклики кораблів українських ВМС залишилися без відповіді.

9:39 - Міноборони України доповідає про агресію з боку російського флоту. Зокрема, під час переходу Керченської протоки агресивні дії вчинили Прикордонні кораблі РФ типу "Соболь", "Дон", катери типу "Мангуст" і "Суздалець". Саме прикордонний корабель "Дон" взяв на таран український рейдовий буксир. В результаті інциденту в кораблі пошкодився головний двигун, обшивка і леєрне огородження, рятувальний пліт був загублений.

13:12 - Міноборони України доповідає, що були зафіксовані два ударних російські вертольоти КА-52, які заходили на бойовий курс із захопленням на супровід бортовими системами управління зброєю катерів ВМС України.


Позиція Росії


ФСБ РФ заявляє, що українські кораблі перетнули російський кордон і увійшли в територіальні води РФ. До того ж, в ФСБ РФ відзначають, що у них не було заявки на прохід українських кораблів і вони НЕ були в графіку входу.
"Сьогодні вранці близько 7:00 за московським часом три корабля Військово-морських сил України в порушення статей 19 і 21 Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права, що визначають право прибережних держави на забезпечення безпеки в морському просторі, перетнули державний кордон Російської Федерації, неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторії територіального моря Російської Федерації ", - заявляють в ФСБ

Реакція України

МЗС України зазначає, що агресія кораблів Росії будуть розцінюватися як порушення норм Статуту ООН і Конвенції ООН з морського права. До Міністерства обіцяють, що буде вжито всіх дипломатичні і міжнародно-правові заходи.
"Кораблі Російської Федерації в порушення свободи навігації неправомірно пріменіли силу по відношенню до кораблям ВМС ЗС України ... Будемо невідкладно інформувати партнерів в агресивних діях Росії в Азовському морі. Такі дії несуть в собі загрозу безпеці всіх країн Чорноморського регіону, а отже, вимагають чіткої реакції міжнародного співтовариства ", - стверджується в заяві.


Також повідомлялося про те, що під час атаки було застосовано зброю, поранено одного військовослужбовця.

В Азовском море страна-агрессор Россия открыла огонь и подбила бронекатер "МБАК "Бердянск" ВМС Украины. Об этом пишет издание InfoResist со ссылкой на источники в Министерстве обороны.

Пізніше Росія розповіла, що зробила з українськими кораблями.

Представник президента України в АРК Борис Бабин повідомив, що сили ВМС розгортають засоби допомоги.

Раніше, російські військові кораблі погрожуючи застосуванням зброї зажадали від командирів бронекатерів ВМС України зупинити двигуни машин.

Також в повідомленнях ЗМІ з'явилася інформація про те, що Росія захопила всі три українські кораблі.

Російські військові захопили усі три кораблі Військово-морських сил України, які намагалися увійти в Азовське море через Керченську протоку, але були заблоковані.

Про це повідомляє Український мілітарний портал із посиланням на джерела в українському флоті