Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що правоохоронці мають намір провести спецконфіскацію ще 3 млрд гривень екс-президента України Віктора Януковича.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми плануємо провести спецконфіскацію ще 3 млрд грн - в першій половині цього року. Як, де і коли, я не будуть розголошувати в інтересах слідства", - сказав Луценко.

Крім того, він додав, що особисто звернувся до Володимира Гройсмана, що б він взяв під контроль діяльність виконавчої служби у цьому напрямку.

"Вчора я звернувся до прем'єр-міністра, попросив взяти під особистий контроль діяльність виконавчої служби, яка повинна забезпечити цю спецконфіскацію", - підкреслив Луценко.

Він запевнив, що не допустить скасування судових рішень і повернення коштів злочинцям.

"Спроби представників офшорних компаній, які співпрацювали з ОЗУ (організованим злочинним угруповання, - ред.) Януковича, наштовхуються на українські закони, які унеможливлюють їх участь у скасуванні рішення судів. Так працює система в усьому ЄС. Тому у зловмисників один вихід - дискредитувати дії прокуратури і Краматорського суду і спробувати забрати у України гроші через рішення в іноземних юрисдикціях. Тому запущена кампанія по дискредитації, спрямована на повернення коштів злочинцям. Цього не буде", - заявив Луценко.

Він також зазначив, що це - не кінець спецконфіскаціі. При цьому генпрокурор, наголосив на необхідності прийняття окремого закону про спецконфіскаціі.

"Цей закон остаточно би унеможливив спекуляції захисників Януковича, тому я закликаю народних депутатів прийняти цей закон", - підсумував Луценко.

Віталій Шабунін про конфіскацію грошей Віктора Януковича.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що люди Януковича залишать українську армію голодною.