На Прикарпатті вже троє дітей потрапили до лікарень після укусів гадюк. Агресивні плазуни нападають не лише в лісі, але й підповзають близько до людського житла.

Про це повідомили в сюжеті ТСН.

10-річна Адріана вже починає одужувати. На змію вона наткнулася на городі біля будинку – пішла до песика, що сильно гавкав, і плазуна на землі одразу й не помітила. Змія вкусила дитину у стопу.

Дівчинка розповіла, коли взяла песика на руки, змія відкрила рота, зашипіла і вкусила. Біль був такий, ніби сильно обпікся. Стан дівчинки був важкий, тож з районної лікарні її забрали до реанімації в Івано-Франківськ.

Завідувач відділення анестезіології обласної дитячої лікарні Олег Курташ пояснює, що отрута гадюки звичайної має ще й алергічну дію. І у цієї дівчинки якраз так і було. Виникла гостра алергічна реакція: впав артеріальний тиск, через що були серйозні наслідки.

Популярні новини зараз

Султан Сулейман з "Величного століття" стане багатодітним батьком, дружина Халіта Ергенча щаслива

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Вагітна MamaRika в купальнику надула губки біля басейну - "З целюлькою і трошки дурненька"

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Показати ще

Плазуни нападають не лише в лісі, але й підповзають близько до людських домівок. Уникнути укусів допоможе пильність . Фахівці радять для прогулянок у ліс чи гори вдягати високе взуття, уважно дивитися під ноги, а перш ніж присісти, перевірити палицею траву.

Гадюка звичайна – єдина небезпечна змія у цих краях. Саме вона й вкусила дівчинку. "Характерна ознака гадюки – це темний зигзагоподібний малюнок, який проходить по спині. Голова трикутної форми.

Кандидат біологічних наук, один з кращих знавців земноводних в Україні Назар Смірнов розповів, якщо пощастить роздивитись зіниці, то в гадюк зіниці вертикальні. В інших змій, які не отруйні, вони круглі. Вчений вивчає плазунів 15 років і пояснює, що навесні у період розмноження гадюки найбільш небезпечні. "Вона, зазвичай, якщо відчуває, що хтось наближається, старається десь втекти. В такий час вони просто втрачають оцю пильність і можуть дозволити підійти людям до себе. Тому в цей час збільшення укусів буває", - пояснив науковець.

Отрута місцевої гадюки не смертельна, якщо вчасно і правильно надати допомогу. Категорично неможна накладати джгути на уражену кінцівку або висмоктувати із ранки отруту, натомість слід якнайшвидше викликати лікарів. "Поки їде швидка, батьки повинні накласти якийсь стерильний бинт, замотати цю ранку. Дати знеболююче, яке є в кожній родині. Наприклад, ті ж самі таблетки парацетамолу", - каже лікар Курташ.

Протизміїної сироватки на Прикарпатті зараз немає, а своїх пацієнтів медики рятують за власним протоколом із застосуванням барокамери. Щороку у них буває до півтора десятка дітей з укусами змій. "Рекомендують адреналін ввести і везти до спеціалізованого закладу. Обходимося без цієї сироватки, бо не завжди її можна вводити в перші години, є протипоказання – анафілактичний шок", - пояснив головний лікар обласної дитячої лікарні Радислав Котурбаш.

Уникнути укусів може допомогти звичайна пильність. Фахівці радять для прогулянок у ліс чи гори вдягати високе взуття; уважно дивитися під ноги, а перш, ніж присісти, перевірити палицею, чи бува у траві не заховалася змія.

Портал "Знай.ua" раніше повідомляв, як уберегтися від укусів кліщів, змій і павуків. Відомо навесні тварини стають більш активними, прокидаються після зимової сплячки і виходять з укриття на тепле сонце. Прогулюючись в міському парку, відпочиваючи на березі річки або виїхавши за місто на пікнік, можна зустріти змій, павуків, кліщів або бродячих собак.