Як відомо навесні тварини стають більш активними, прокидаються після зимової сплячки і виходять з укриття на тепле сонце. Прогулюючись в міському парку, відпочиваючи на березі річки або виїхавши за місто на пікнік, можна зустріти змій, павуків, кліщів або бродячих собак.

Змії

Поруч з людиною в містах змії живуть в нових, недавно побудованих районах, в спальних масивах біля лісу або водойми. З отруйних змій в Україні розповсюджені гадюки. Найбільше їх (5 видів) живе в південних і східних областях, а найменше - на заході і півночі країни (тільки один). Найбільш активні гадюки навесні і на початку літа.

За словами біолога зоопарку в Межигір'ї Сергія Григор'єва, змії першими на людей не нападають, якщо їх не турбувати. Якщо бачите змію в місті, ні в якому разі не вбивайте плазуна. Найкраще просто пройти повз.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

"Якщо відпочиваєте на природі, потрібно спочатку оглянути місце, не підходити до чагарників, не відпочивати біля трухлявих дерев, де багато тварин може сховатися. В Україні є тільки одна змія, яка може нападати на людей, - це полоз жевтобрюхий. Вона не отруйна, але досить агресивна. Водиться в степах", - підкреслює Сергій Григор'єв.

Павуки

Для людини в Україні небезпечні два види павуків - тарантул, який живе в степовій і лісостеповій зоні, і каракурт або "чорна вдова". Його можна зустріти на півдні. Якщо вас укусив павук, потрібно не пізніше ніж через дві хвилини припекти місце укусу сірником або сигаретою і дати їй повністю згоріти в рані. Після цього слід негайно звернутися в медичний заклад. Отрута каракурта здатний привести до смерті людини, тому з кваліфікованою допомогою зволікати не варто. Відзначимо, що укус тарантула для людини не є смертельним, проте він дуже хворобливий.

Кліщі

Навесні в лісах і парках активізуються кліщі. Ці паразити переносять багато інфекцій і вірусів. Найнебезпечніша з них - кліщовий бореліоз (хвороба Лайма). Тому обов'язково під час і після відпочинку на природі потрібно оглядати своє тіло. Одягайте довгі штани і уникайте чагарників - кліщі нападають на рівні стегон, колін і гомілок. Самостійно кліща можна витягнути круговими рухами за допомогою міцної нитки або пінцета з широкими кінцями. Після цього місце слід продезінфікувати і вимити руки.

Скажені собаки

Небезпечною в місті може стати зустріч людини з скаженою твариною. Збудник сказу знаходиться в слині хворої тварини, але небезпечні не тільки укуси, а й подряпини. Якщо вас вкусили, негайно промийте рану або місце, куди потрапила слина, великою кількістю проточної води і натріть шкіру господарським милом. Відразу зверніться до лікаря. Єдина можливість уникнути смерті - вчасно зробити щеплення.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українців попереджають бути обережними і уникати прогулянок в місцях скупчення дерев і кущів.