Священнослужитель Української православної церкви московського патріархату з Києво-Печерської лаври намагався вивезти до Москви незадекларовані 65 тисяч доларів. Про це повідомили в прес-службі ДФС в Сумській області. Священик, до слова, їхав в спеціальному вагоні, який орендувала Києво-Печерська лавра - він слідував у складі поїзда "Київ-Москва".

"Під час митного оформлення, священику було запропоновано письмово задекларувати валюту, товари та предмети, які він переміщує з собою через митний кордон України. Громадянин вніс у декларацію дані про переміщення ручної поклажі і валюти в сумі тільки 70 євро. При подальшому митному контролі, а саме огляді валізи з особистими речами, без ознак приховування, виявлено грошові кошти, загорнуті в чорний пакет. Загальна сума коштів, що переміщувалися склала 65 000 доларів", - сказано в повідомленні митників.

Відзначимо, що згідно з законом, фізична особа має право вивозити з України без письмового декларування не більше 10 тисяч євро. Як пише видання "Релігійна правда", гроші віз іподиякон Києво-Печерської лаври - Серафим Олексійович Микитюк. Він, нібито, діяв за вказівкою свого керівництва, а саме - митрополита Павла Лебедя, настоятеля Лаври.

Для цього Києво-Печерською лаврою був орендований спецвагон. Долари в сумі 65 000 Микитюк повинен був доставити до Московської патріархії. Повідомляється, що в ході опитування Микитюк твердо наполягав, що кошти отримав в церковній лавці Києво-Печерської лаври УПЦ МП і перевозив їх до Росії з метою закупівлі церковних товарів.

Популярні новини зараз
Тіна Кароль побувала в Україні, але її вже "зустріли" за кордоном: "Яка ж ти..." Українці просять не пускати дітей до шкіл, поки літають ракети: має втрутитися Володимир Зеленський Американки збудилися від Зеленського, побачивши його "базуки" з голим торсом: "Є все, чого немає у путіна" Майже всі чоловіки та більшість жінок підуть на війну: Сергій Братчук звернувся до українців
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що таємне листування українських священиків з РПЦ обернулася гучним скандалом. Представники Української Автокефальної Православної Церкви звернулися до глави РПЦ патріарха Кирила з вимогою "відродити давню Галицьку митрополію". Текст офіційного листа оприлюднила колишня помічниця покійного предстоятеля УАПЦ Мефодія Наталія Шевчук. Українська сторона відразу ж виклала відповідь - мовляв, це звернення не відповідає дійсності.