Студент з Франківська створив економну "электроняню" для теплиць. Про це розповіли у виданні SEEDS.

Повідомляється, що студент Івано-Франківського університету нафти і газу Василь Гринюк винайшов прилад по догляду за тепличними рослинами, який назвали електронною "нянею".

Він розповів, що такі системи існують досить давно. Особливість його винаходу в тому, що він економічно більш вигідний, адже вартість одного макета не перевищила 300 гривень.

При цьому прилад має дуже маленькі габарити, 15 на 10 сантиметрів, проте приносить неоціненну допомогу.

"Ця система вимірює освітленість приміщення, вологість грунту і вологість повітря, а також температуру грунту і повітря. Ще можна додати контроль РН ґрунту. Таку модель хоч зараз можна встановити в теплиці. Вона працює від блоку живлення 5В або від Power Bank і може бути дуже зручною для невеликого господарства" - прокоментував Василь Гринюк.

Популярні новини зараз
Ціни на цукор та сіль в Україні знову підіймаються вгору: у скільки обійдуться необхідні продукти серпні Христина Соловій показала харизматичного красеня, який підкорив її серце: "У полоні кохання" Популярна крупа встановила новий ціновий рекорд: дозволити собі зможе не кожен На українських АЗС стрімко змінюються ціни на бензин: скільки коштуватиме літр
Показати ще

Розробкою даного приладу Василь зайнявся на третьому курсі. Він замовив всі необхідні деталі з Китаю і зайнявся створенням макета.

Свою роботу молодий винахідник закінчив за два місяці. Перший макет системи контролю мікроклімату в тепличних приміщеннях він представив на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за спеціальністю "Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка"

З допомогою свого винаходу Василь Гринюк переміг у конкурсі.

Василь Гринюк, фото: SEEDS

Нагадаємо, що в Одесі житель багатоповерхівки вирішив проблему відсутності електроенергії.

Як повідомляв портал "Знай.uа" юна винахідниця з Дніпра показала робота для лікарів.

Також, "Знай.uа" писав, що Білл Гейтс з Тернополя винайшов геніальний додаток для Telegram