Ці 11 мумій збереглися у відмінному стані і допомогли вченим зробити величезну кількість відкриттів. Правда, їх зовнішній вигляд Відлякував навіть самих бувалих археологів і наводив жах на звичайних людей.

1.Кричуща мумія

Музей Гуанахуато в Мексиці - один з найбільш дивних і жахливих в світі. Тут зібрано 111 мумій людей, більшість з яких померли в другій половині XIX століття і поховані на місцевому кладовищі. Деякі мумії застигли з перекрученими виразами облич, вважається, що вони були поховані заживо.

2.Хлопчик з Гренландії

Неподалік від поселення Кілакітсок в 1972 році була виявлена ​​ціла сім'я, муміфікованих в силу низьких температур. Вони загинули ще за часів Середньовіччя.

Популярні новини зараз
Боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватись за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Але мумія однорічної дитини, яка страждала від синдрому Дауна, завжди справляє особливо сильне враження на відвідувачів музею в Нууке.

3.Хуаніта з перуанських Анд

Завдяки льодам на вершині Анд мумія дівчинки, прозвана Хуанітою, відмінно збереглася до наших днів. Її принесли в жертву богам в XV столітті.

4.Рицарь Християн Фрідріх фон Кальбутц

Цей німецький лицар жив в період з 1651 по 1702 рік. За легендою, він був великим любителем скористатися "правом першої ночі". У нього було 11 своїх дітей і ще величезна кількість незаконнонароджених. Одного разу Християн в черговий раз пішов перевіреним шляхом відносно дружини одного місцевого пастуха, але дівчина йому відмовила.

Християн вбив новоспеченого чоловіка дівчини, а на суді поклявся, що не винен. Тоді лицар сказав, що нехай його тіло після смерті не перетвориться в прах, якщо це зробив він. В ті часи через благородного походження лицаря досить було його чесного слова, щоб відпустити чоловіка.

Після смерті лицаря поховали в родинній усипальниці. Останній представник роду фон Кальбутцев помер в 1783 році. А ще через 9 років у місцевій церкві затіяли реставрацію. Тоді і розкрили гробницю, щоб перепоховати всі останки. І виявилося, що тіла всіх представників роду зотліли, крім тіла Христіяна.

5.Мумія Рамзеса Великого

Цей фараон помер в 1213 році до н. е. Кажуть, що саме він правив Єгиптом за часів знаменитого походу Мойсея. Однією з головних особливостей цієї мумії є наявність рудого волосся - символу зв'язку з богом Сетом.

6.Мумія дівчини з Данії

На момент поховання (близько 1300 рік до н. Е.) Дівчині було 18-19 років. У покійної були довге світле волосся, укладені в хитромудру зачіску. Судячи з прикрас дівчина належала до знатного роду.

7.Льодяна людина Еці

На момент відкриття вік мумії становив близько 5300 років. Людина, що отримала прізвисько Еці, була виявлена туристами в Тирольских Альпах. Зараз помилуватися на нього можна в музеї міста Больцано.

8.Дівчинка з Іде

Її виявили в 1897 році поблизу нідерландської села Іде в болоті. Навколо шиї була натягнута петля. Мабуть, дівчинку покарали за злочин або принесли в жертву. Результати вуглецевого аналізу, проведеного в 1992 році, говорять, що дівчинка померла у віці 16 років десь між 54 і 128 роками н. е. Також комп'ютерна томографія визначила, що за життя у дівчинки було викривлення хребта, причиною якого став кістковий туберкульоз.

9.Людина з трясовини Рендсвюрен

Це ще одна людина, яка належить до так званих болотних. Знайшли його неподалік від німецького міста Кіль в 1971 році. На момент смерті йому було від 40 до 50 років. Причиною смерті називають удар в голову.

10.Сеті I

Єгипетський фараон, який був при владі з 1290 по 1279 рік до н. е. Мумію поховали в спеціально підготовленої гробниці, яку виявили в 1881 році. У фільмах "Мумія" і "Мумія повертається" Мережі зображений фараоном, полеглим жертвою змови жерця Імхотепа.

11.Принцеса Укока

Мумія була знайдена в 1993 році на плоскогір'ї Укок. Поховання було замуровано в шарі льоду, тому воно добре збереглося. У камері, крім дівчини, знайшли 6 коней зі збруєю, а колода, в якій лежала мумія, була забита бронзовими цвяхами. Все це говорить про знатність похованої персони.

Нагадаємо, вчені відтворили раціон древньої людини.

Як повідомляв портал "Знай.uа", археологи виявили в Данії величезні поховання людей, які жили з II століття до н.е. до I століття н. е.

Також "Знай.uа" писав, таємнича єгипетська знахідка шокувала навіть археологів.