На розкопках в Пачакамакі (Перу), група археологів з Брюссельського вільного університету виявила аномальну мумію, яка була згорнута в полотняний згорток, але все одно добре збереглася.

Про це написали в прес-релізі на сайті університету.

Храм Пачакамак, на території якого була виявлена дивна мумія, вважається важливим археологічним памтником Перу. Комплекс складається з піраміди, кладовища, святилища — все це в цілому називається храмом. На цьому місці проводилися жертвопринесення і різні обряди. Поступово храм перетворився на адміністративний центр.

Протягом дев'яти днів археологи на чолі з Пітером Эекхутом з факультету філософії і соціальних наук Брюссельського вільного універістета займалися розкопками території, як раптом виявили мумію. Крім неї, вчені встигли дослідити три монументальні споруди в комплексі, в тому числі святилище, присвячене місцевим предкам. Швидше за все, це місце в XV столітті перетворилося в храм води і зцілення. На підтвердження цього археологи знайшли безліч молюсків, які могли бути викинуті на берег тільки у зв'язку з припливом води під час Ель-Ніньо. Інки використовували їх як символ родючості і достатку.

Сама мумія була загорнута в тканинний згорток, але, незважаючи на це, відмінно збереглася. Вчені досліджуватимуть її не розгортаючи пакунок - за допомогою методів медичної візуалізації (рентгенівське сканування, комп'ютерна томографія, тривимірна реконструкція тощо). Таким чином вони зможуть визначити позу мумії, її стан в цілому і можливі патології.

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

За словами професора Пітера Эекхута, подібне відкриття - надзвичайна рідкість. Місце, в якому виявили мумію, і тип гробниці дозволяють припустити, що ця людина була похована між 1000 і 1200 роками нашої ери.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", знайдена стародавня мумія в зоні затоплення Саяно-Шушенській ГЕС.