Археологи Інституту історії матеріальної культури РАН (ИИМК) знайшли в зоні затоплення Саяно-Шушенській ГЕС в Красноярському краї стародавню мумію. Про це повідомив представник інституту в російських ЗМІ.

Мумія, імовірно датована першим століттям до нашої ери. Роботи на могильнику Терезин велися в рамках гранту Російського географічного товариства з порятунку унікальних археологічних пам'яток, розповіли в ИИМК. Археологи розчистили і зняли кришку кам'яного ящика, в якому перебувала мумія, яка цілком збереглася.

"На могильнику Терезин тільки що відбулося сенсаційне відкриття: розчищена і "знята кришка" з кам'яного ящика, в якому знаходиться мумія, попередньо датована першим століттям до нашої ери. Прогнози археологів дуже оптимістичні — найімовірніше, збереглися м'які тканини, шкіра і деталі одягу", — наголошується в повідомленні ИИМК.

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається
Показати ще

Також в ящику знаходилися різні предмети побуту і начиння. Відзначається, що, швидше за все деякі деталі одягу, а також шкіра і м'які тканини збереглися мумії. Знахідку практично повністю розчистили і до роботи приступили реставратори експедиції.

Саяно-Шушенська ГЕС в Хакасії є першою в каскаді єнісейських гідроелектростанцій і однієї з найбільших у світі. Нагадаємо, 17 серпня 2009 року на електростанції сталася велика аварія. В результаті руйнування кріплення кришки турбіни потоком води був викинутий зі свого місця гідроагрегат номер 2. Вода затопила машинний зал станції. Загинули 75 осіб з числа персоналу ГЕС і працівників ремонтних організацій. Всі 10 гідроагрегатів були пошкоджені. Робота електростанції була зупинена.

Раніше ми повідомляли, що недалеко від бази відпочинку "Кримська поляна" учасник Армавірського відділення російського географічного товариства Сергій Флоров знайшов незвичайний камінь на березі річки Афипис.

Валун з ієрогліфами привернув увагу і вчений висунув безліч цікавих теорій, які незабаром після проведення експертиз довелося відхилити.

Так, дослідник вважав, що загадковий камінь, міг потрапити на Землю з інших планет. Чіткий малюнок на камені дуже схожий на ієрогліфи. У дослідника з'явилася гіпотеза, що сліди на камені можуть мати позаземне походження. Знахідка була відправлена дослідній спільноті з вивчення стародавніх артефактів "Ісіда".

Після проведення досліджень, гіпотезу про неземне походження каменю з ієрогліфами відкинули як неправдиву.

Як повідомляв портал "Знай.uа", італійські археологи розповіли про знайдений недавно сенсаційний артефакт, який майже не має аналогів у світі. Можливо, це лише друге в історії археологічне підтвердження того, що в давнину існувала страта через розп'яття.

Знахідку виявили в італійському містечку Гавелло. На похорони вбитого близько 2 тисяч років тому людини ще в 2007 році натрапили будівельники, які прокладали трубопровід.