Нове відкриття археологів здатне перевернути історію людства, так як раніше вважалося, що люди з'явилися в Сибіру близько 20 тисяч років тому. Дослідники, які працюють на стоянці "Туяна" в Тункінській долині Іркутської області, регулярно інформують про знахідки.

Так, нещодавно вченим вдалося зробити сенсаційне відкриття: вони розкопали останки прадавнього жителя Євразії. Кістки завдяки клімату добре збереглися. Експерти відзначають, що останки людини схожі на те, як виглядає Номо sapiens зараз.

Вік знахідки – понад 50 тисяч років, що говорить про те, що археологам вдалося знайти найстародавнішого представника Номо sapiens в Євразії, або їм вдалося відкрити абсолютно новий вид людини.

Матеріали вчені передали в інститут Макса Планка в Німеччині. Експертиза підтвердить або спростує всі гіпотези щодо походження стародавньої людини.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Нагадаємо, відбитки кінцівок живої істоти археологи виявили на півдні Китаю. Вони залишені, як вважають, близько півмільярда років тому. Два ряди чітких слідів виявила команда археологів з Китаю, знахідка докладно описана в журналі Science Advances.

За оцінкою дослідників, відбитками приблизно 546 мільйонів років, вони відносяться до Эдиакарскому періоду. Таким чином, це найдавніші відбитки двусторонньосимметричної тварини, відомі науці.

Знайдені відбитки залишені в скам'янілостях, які виникли в природному регіоні Три ущелини " на річці Янцзи, як вважається, 551-541 млн років тому.

Вчені поки що не розуміють, чи тварина двонога або ж кінцівок у неї було більше. Але, ймовірно, вона володіла двосторонньою симетрією. Двусторонньосимметричні тварини - найрізноманітніша категорія тварин на Землі. Вони характеризуються парними придатками або кінцівками і віссю симетрії.

Археологічна знахідка відносяться до періоду, коли, як вважають, на нашій планеті тільки почали з'являтися перші тварини. "У минулому вдавалося ідентифікувати сліди, залишені від 530 до 540 мільйонів років тому.

Як повідомляв портал "Знай.uа", археологи з Єльського університету (США) виявила в пустелі Ель Каб в Єгипті похоронні кургани і наскальний живопис. Їхній вік досягає 5500 років.

Вчені дослідили кілька ділянок, розташованих недалеко від Асуана.

На одному з них археологи знайшли три блоки наскального живопису, на яких були зображені в основному тварини (бики, жирафи, вівці, осли і так далі).