Ізраїльські археологи поряд із Храмовою горою в Єрусалимі виявили рідкісний глиняний амулет з арабським написом, про це повідомляє The Times of Israel.

Вік незвичайної знахідки – 1000 років.Вченому зі школи для іноземних студентів Єврейського університету вдалося розшифрувати напис, який говорить: "Карім ввіряє себе Аллаху. Аллах – володар світів".

"Розмір об'єкта, його форма і текст на ньому вказують, що він, мабуть, використовувався як амулет для благословення і захисту", - розповів археолог журналістам.За даними видання, дослідники виявили артефакт в ході розкопок на території парковки Гіваті в єрусалимському Граді Давида поряд із Храмовою горою.

Амулет був виявлений в невеликій кімнаті – він знаходився між облицювальних плиток.

У приміщенні були й інші глиняні предмети, такі як повністю зберігся світильник, також датується епохою Аббасидів.

Популярні новини зараз
ЗСУ були помічені за 200 кілометрів від Москви, місцеві налякані і готуються вивчати українську: "Відчуття сюрреалізму" Єлизавета II пішла з життя від раку, в королівській родині зважилися на правду: "Часто вражає людей похилого віку" Чому доводиться платити за доставку газу на основі річного споживання: українці не відстають від "Нафтогазу" Варіть буряк лише цим способом, щоб він зберігався довго: несподівана кулінарна хитрість
Показати ще"Поганий стан більшості знахідок не дозволяє нам точно встановити, для чого служило будова. Але раніше ми виявили тут кухонне начиння. Для району характерні невеликі будинки з майстернями та лавами – тут жили ремісники", - кажуть фахівці.

Нагадаємо, що в Іспанії у місті Валенсія-де-ла-Консепсьон археологи розкопали мегалітичну гробницю, якій налічують щонайменше 3500 років до нашої ери. Розкопки велися в період між 2007 і 2010 році, Мегалітичні конструкції займають майже на 44 метри. Вони побудовані з великих плит шиферу. На місці знайдені останки 25 осіб.

Вчені припускають, що це жінки і лише один чоловік і всі вони перед смертю випили отруйна речовина. Останки жінок розташовані у першій гробниці по колу.

А головна знахідка поховання – це давня зброя з кришталю.

Кришталеву зброю було виявлено всередині Montelirio tholos. Авторське право: ipolca (Артуро дель Піно Руїс).

25 кришталевих наконечників для стріл, лезо кинджала, а також ряд інших артефактів були знайдені в гробниці, яка, на думку вчених, відноситься до епохи неоліту.

В другій гробниці, виготовленої з плит сланцю, позначеної як 10.042-10.049, археологи виявили останки молодої людини, імовірно між 17 і 25 років на момент його смерті. Тіло лежало в позі ембріона, оточеного великим набором цінних предметів. Вони включали двадцять три крем'яних леза, і кілька артефактів зі слонової кістки. Експерти відзначили, що "кинджал з гірського кришталю з'явився на верхньому рівні структури 10.049 з ПП4-Montelirio сектора, з'єднаний з кістяною ручкою та піхвами, що робить його винятковим об'єктом наприкінці доісторичної Європи.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в Ізраїлі під час розкопок археологи виявили невідому скульптуру голови царя. Як запевняють дослідники, вона була виготовлена близько трьох тисяч років тому.