В Ізраїлі під час розкопок археологи виявили невідому скульптуру голови царя. Як запевняють дослідники, вона була виготовлена близько трьох тисяч років тому, повідомляє Associated Press. При цьому вченим невідомо, кого саме вона зображує.

Древній артефакт був знайдений в 2017 році під час розкопок на ділянці під назвою Абель Бейт-Маака, розташованому на південь від кордону Ізраїлю і Лівану, недалеко від міста Метула.

В IX столітті до нашої ери це місце знаходилося між трьома впливовими регіонами: арамейським Дамаском на сході, фінікійським містом Тир на заході і Ізраїльським царством, чия столиця Шомрон розташовувалася на півдні. Пізніше, вже в XIX столітті, археологи співвіднесли Абель Бейт-Маака з містом зі схожою назвою, який згадується в Книзі Царів. Як згадується в одній із глав, населений пункт був атакований арамейським царем Бар-Хададом II під час походу проти Ізраїльського царства.

За словами дослідників, п'ятисантиметрова голова являє собою рідкісний зразок образотворчого мистецтва Святої землі IX століття до нашої ери. Її вік вдалося визначити завдяки радіовуглецевому датуванню. Ймовірно, артефакт являє собою лише фрагмент повної скульптури. Голова відмінно збереглася, хоча невелика частина бороди відсутня.

Археологи твердо переконані в тому, що чоловік має царське походження — на це вказує корона на його голові. Однак співвіднести його з кимось із відомих правителів того періоду поки що не вдалося. Але, зачесане назад волосся, яке утримується діадемою, і товсті локони, які закривають вуха, були характерні для семітів — так їх зображували єгиптяни, яки жили по сусідству.

Популярні новини зараз
Чому українці платять за світло втричі більше: за це питання серйозно візьмуться Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії Мобільний інтернет зник разом зі світлом: легкі способи залишатися на зв'язку навіть при тотальному блекауті
Показати ще

Семіти - стародавні народи, що належать до особливої сім'ї мов, спільним ареалом розселення, загальними рисами культу, схожістю матеріальної культури і побуту. Почерпнутого із Старого завіту, де ряд народів Близького Сходу об'єднаний під загальною назвою сини Сіма.

IX століття до нашої ери асоціюється з періодом біблійних царів. На думку вчених, голова може належати Бар-Хададу II або Азаилу, які правили в Дамаску, Ахава або Иегу — правителями Ізраїлю, або Итобаалу I з Тиру.

В давнину на територію Ізраїлю вторгалися римляни, тому вчені сьогодні також знаходять артефакти, що належали легіонерам. Зокрема, дослідникам вдалося виявити відбиток ноги солдата на території стародавнього міста Гіппос, а також горщик з прахом.

Як повідомляв портал "Знай.uа", археологи з Сегедського університету в ході досліджень середньовічного цвинтаря схід Кечкемета в Угорщині виявили крихітну муміфіковану руку дитини, яка загадковим чином позеленіла.