Група археологів із Музею Ізраїлю в Єрусалимі прийшла в захват від власної знахідки – вона виявила унікальну і загадкову постать царя, якому поки не знайшла опису в біблійній Книзі Царів. Про це повідомляють ЗМІ.

Стаття буде опублікована в новому випуску Near Eastern Archaeology, проте вчені дають перші коментарі про знахідку. Поки з'ясувати про фігурку вдалося небагато. Їй 3 тис. років, і вона зроблена з фаянсу, що було популярно в ювелірних виробах і маленьких фігурках людей і тварин у Давньому Єгипті і на Близькому Сході.

Фото знахідки

Про руку єгипетського майстра також говорить і головний убір фігурки царя. Його зовнішній вигляд свідчить про приналежність до семітів, але головний убір, схожий на ті, у яких стародавні єгиптяни зображували правителів сусідських східних держав.

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Зараз археологи не можуть сказати, кого зображує фігурка. Також вчені припускають, що у неї є продовження. На його пошуки вони вирушать пізніше і продовжать розкопки в Метулі, де і була знайдена статуетка невідомого Біблії царя.

Нагадаємо, вчені Бінгемтонського університету в США пояснили, як аборигенам острова Пасхи вдалося встановити на голові статуй моаї кам'яні капелюхи ("пукао") вагою до 12 тонн.

Так, археологи стверджують, що для цього рапануйці використовували складну техніку парбаклін (від англійського parbuckling), що включає створення похилого насипу, що досягає до верхівки голови статуй, і систему канатів.

Парбаклін передбачає обернення каната навколо пукао циліндричної форми. Будівельники, притримуючи обидва кінці каната на верхній частині рампи, тягли один із них, докладаючи мінімум зусиль для підняття капелюха по похилій поверхні.

Крім того, в Тибетському автономному окрузі робочі виявили наскальні статуї Будди, вік яких приблизно більше 1 тис. років. Скульптури були знайдені в повіті Джагяб міста Чамдо.

Статуї Будди витесані в скелі і займають ділянку довжиною 10 м.

Так, будівництво на ділянці було припинено. І зараз статуї знаходяться під охороною місцевої влади.

Дивіться сюжет про історію

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", чиновники знищать історичне надбання Києва.