23 травня 2018 року в стародавньому місті Танісі археологи виявили руїни римських лазень довжиною в 16 м.

Так, серед останків, дослідникам вдалося виявити численні скарби: золоті монети, теракотові статуетки, бронзові знаряддя і кераміку.

Монети привернули особливу увагу: вони зображують царя Єгипту Птолемея III і були викарбувані в період з 221 по 205 роки до н. е. за царя Птолемее IV.

Монети важать 28 грамів, на одній стороні зображений Птолемей III в сяючої корони, на іншій — ріг достатку, обрамлений літерами імені правителя.

Популярні новини зараз
Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Птолемей III був прозваний "благодійником", період його правління вважається розквітом Єгипту в епоху еллінізму. Монети були випущені його сином у пам'ять про батька.

Археологи продовжать дослідження римських терм, щоб зрозуміти, як монети виявилися там і в який час лазні використовувалися.

Нагадаємо, археологи виявили стародавню скульптуру фараона, і ця знахідка свідчить про те, що описані в Біблії події — чиста правда.
Розкопки проводилися на території сучасного Тель-Хацора. У давнину тут стояв великий місто Хацор.

Сама скульптура датована 4300 роком до нашої ери, а її голова була відколена в 3300 році. Це підтверджує сам факт безумовної ворожнечі між царем Ханаану і євреями.

Науковці уже підтвердили, що голову відокремили від тулуба спеціально. Всі інші частини скульптури розбиті на дрібні осколки.
В Біблії є опис історії протистояння Ісуса Навина і єгиптян. За переказами, Ісус здобув Хацор, а його царя та його зрадив кари, місто ж згодом був спалений дотла.

Як повідомляв портал "Знай.uа", під Іркутськом вчені під час експедиції виявили останки людини, яка жила в цих місцях близько 50 тис років тому. Фахівці припускають, що знайшли залишки найдавнішого виду Homo sapiens в Євразії.

Відомо, що близько 10 тисяч років тому територія Сибіру заселяли перші люди. Дане відкриття іркутських археологів перевертає все припущення про історію стародавніх людей, що мешкають на території РФ.

За словами вчених, це відкриття допоможе заповнити пробіл, що утворився в даному науковому питанні. Більш того, знахідка найдавнішого виду Homo sapiens може стати справжньою сенсацією, якщо про древню людину дізнається світова наука.

Зараз у планах дослідників розшифровка ДНК знайдених решток, а також вивчення місцевості для отримання більш достовірної інформації про знахідку.