14 липня православний сегмент народу відзначає день святих братів Косми і Даміана, лікарів-безсрібників, що жили у другій половині III — початку IV століття. Цей день, як відомо, шанує і православна, і католицька церква.

Відомо, що вони народилися в християнській родині і, ставши лікарями, прославилися не тільки своєю високою професійною кваліфікацією, але і тим, що ніколи не брали грошей з пацієнтів. Зростаюча популярність лікарів-християн рано чи пізно повинна була привернути увагу влади, які вважали християнство дуже небезпечною "тоталітарною сектою".

Згідно з переказами, дізнавшись, що за Космою і Даміаном послали варту, сусіди-християни їх попередили, і брати змогли втекти. Але коли почули, що замість них почали заарештовувати сусідів-одновірців, повернулися і добровільно здалися в обмін на звільнення заручників.

Пізніше їх звинуватили в чаклунстві, вони звинувачення не визнали, сповідали віру в Христа, але, згідно житію, в самий розпал судового процесу імператор раптово захворів і вони його вилікували. Звичайно, після цього братів відпустили.

Популярні новини зараз

У їдальні Верховної Ради з'явився дивний десерт за 66 гривень - "Білосніжка і сім гномів": "Самим не гидко?"

Головні новини за 2 грудня: закриття України через "Омікрон", людина під поїздом в метро, держбюджет на 2022 рік і "ріднулі" Злати Огнєвіч

В Україні виявили фальсифікат олії з рослинними жирами: у Держпродспоживслужбі попередили українців про небезпеку

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Показати ще

Загинули Косма і Даміан від руки колеги-лікаря, із заздрості зазвавшего їх у гори збирати лікарські трави, для того, аби штовхнути їх у річку.

Тим не менш, з IV століття храми в ім'я святих безсрібників Косми і Даміана стали з'являтися в Єрусалимі, Єгипті, Месопотамії, а коли імператор Юстиніан побудував церкву в Константинополі і переніс у неї мощі братів-лікарів, поховані в сирійському місті Кір і вважалися чудотворними, вона стала місцем паломництва.

А в Римі папа Фелікс IV присвятив святим Космі та Даміану базиліку в Форумі Веспасіана, в якій збереглися мозаїки VI століття, що ілюструють їх житіє.

Знай.uа раніше писав, які важливі свята відзначають християни 13 липня.

Так само ми подгтовили для вас східний любовний гороскоп на 2018 рік.