Тільки після подолання розколу, який існує в Україні, можна буде розглядати рішення про автокефалію. Крім того, це рішення буде залежати, у першу чергу, від Києва, а не від Москви і Константинополя.

Про це заявив прес-секретар Української православної церкви Московського патріархату, протоієрей Микола Данилевич, у відповідь на слова Вселенського патріарха Варфоломія про те, що Константинополь ніколи не визнавав церковної влади Москви над Україною в ефірі "Радіо Свобода", пише "Цензор.НЕМАЄ".

Микола Данилевич

Крім того, Данилевич підкреслив, що вже не вперше з вуст представників Константинопольського патріархату звучать заяви подібного роду. Він вважає, що точка зору архієреїв, патріарха, це ще не точка зору церкви. Данилевич каже, що її може висловити тільки собор або синот - колегіальні органи управління.

Популярні новини зараз
У Кремлі почали готувати наступника для путіна, і в Україні вже знають ім'я Млинці чи оладки? В українських супермаркетах оновили ціни на сир та сметану Врахування доходів при призначенні субсидії: яка умова буде вирішальною Заміна газового лічильника: українцям порадили терміново зробити це, доки грошей не беруть
Показати ще

У той же час, протоієрей зазначив, що неправильно вважати, що УПЦ МП виступає проти автокефалії УПЦ КП.

"Але в даний час рішення прийнято саме таке. Наша позиція — спочатку має бути єдність, а потім томос. Нам потрібно подолати церковне розділення, розкол, який є в Україні, тут. Зараз користуються зовнішні сили цим поділом, який є в українському православ'ї. У тому числі Константинополь користується. Всі користуються. Тому рішення має бути в Києві. Не в Константинополі, не в Москві", — запевняє Данилевич.

На його думку, вирішення українського питання може зайняти роки, в тому числі і надання томосу.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", в Константинополі ніколи не визнавали церковної влади Москви над Україною. Про це заявив Вселенський Патріарх Варфоломій.

Як передає прес-служба Вселенського патріархату, Вселенський Патріарх Варфоломій, підкреслив, що Константинополь не дозволяв передавати території України кому-небудь, крім права хіротонії Київського митрополита в Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому Соборі і при безумовному згадці Вселенського Патріарха".