Україна може отримати Томос про автокефалію Української православної церкви до 1030-річчя хрещення Русі – 28 липня. Про це заявив президент Петро Порошенко під час участі в молитві за мир в Україні разом з українською громадою в Іспанії.

"Перемога – це не тільки звільнення української землі. Перемога – це коли вперше більш ніж за 300 років, в Україні з'явився реальний шанс створити єдину помісну православну і головне – Українську церкву. І ми молимося, щоб до 1030-ліття хрещення України-Русі святим рівноапостольним князем Володимиром Господь дарував нам цей Томос", - заявив Порошенко.

Він також зазначив, що під час зустрічі в Стамбулі 9 квітня з Вселенським патріархом підкреслювалося, що у разі спільного звернення українських президента, парламенту, церковних ієрархів Синод Вселенського патріархату буде готовий надати українській церкві Томос про автокефалію.

Нагадаємо хронологію подій – з чого почалися кроки до автокефалії. 17 квітня на зустрічі з лідерами парламентських фракцій президент заявив, що він і ієрархи УПЦ КП та УАПЦ вирішили офіційно звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія I з проханням про надання автокефалії православної церкви в Україні і просять парламент підтримати це звернення.

Популярні новини зараз
По 3600 грн щомісяця на півроку: як українцям оформити державні виплати Українці вліпили "ляпаса" Ігорю Кондратюку, який вирішив наїхати на Буданова: "Єб*ть ви поплавлений" На українських дорогах знову зводять блокпости: кого торкнеться посилена "фільтрація" Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

19 квітня Верховна Рада прийняла постанову про підтримку звернення президента до Вселенського патріарха про надання томосу на автокефалію Православної Церкви в Україні. 22 квітня святий і священний синод Вселенського патріархату прийняв до розгляду звернення від президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні, постанову Верховної Ради в підтримку цього звернення, а також відповідні звернення ієрархів українських православних церков.

24 квітня Порошенко заявив, що в разі надання Варфоломієм томосу про автокефалію православної церкви в Україні глава такої церкви буде обиратися в Україні. 8 травня колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко підписали спільне звернення, в якому підтримали ініціативу Порошенко в питанні автокефалії православної церкви в Україні.

Раніше портал "Знай.иа" повідомляв Філарет передбачив долю московських попів.