Величезною кількістю конспіративних імен була наділена людина, якій приписували по колишнім мірками "ідеально продумане вбивство" – Степана Бандери та Лева Ребета у Мюнхені.

Агента "Тараса", або ж "Гімназиста" (він же "Олег", "Григорій Мороз", " "Бронислав Качур", "Йозеф Леманн" та "Алєксандр Крилов" – ред.) у документах позначали як Богдана Сташинського.

З Бандерою у нього все не вийшло так гладко, як планувалося. Рештки ціаніду в крові медики все ж знайшли. Але після цього слідчі остаточно заплуталися у версіях, говорячи про " самогубство на ґрунті проблем Бандери із дружиною".

Популярні новини зараз
Українців огорнуть спекою, але не дадуть забути про грози: прогноз погоди до 23 червня Світла немає, а вуличні ліхтарі сяють навіть вдень - столична влада пояснила причину Японією шириться смертельна інфекція: бактерії вбивають за 48 годин Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

Сам Сташинський ще замолоду підтримував підпільний рух, поки його добряче не притисли до стінки радянські спецслужби, повідомляє "УП".

Не залишалося іншого вибору: або погодитися на співпрацю, або рятувати батьків, яких вже наступного дня збиралися відправити до Сибіру. Там їх очікували репресії і жодного шансу утримувати вірність ідеям боротьби за українську незалежність.

Рідні вибору сина не оцінили, а він був впевнений: врятував їм життя. Своїми діями він спровокував вбивство нареченого своєї сестри і з того часу в родині його просто зненавиділи. Минуло кілька місяців і таємний агент зрікся всього українського.

Зовсім скоро він зрадить і своїх нових "господарів": 12 серпня 1961 року, за три години до початку будівництва Берлінського муру він втік до Західного Берліну і згодом розкрив усі секрети КГБ, які знав.

Припускають, що це був один з найбільших провалів всесильного КГБ за всю його історію.

Дивіться: Таємниці Степана Бандери

Як повідомляв портал "Знай.ua", російський публіцист Олександр Невзоров висміяв реакцію російських політиків на марші на честь дня народження українського політичного діяча Степана Бандери.