Німецькі археологи-аматори заявили, що їм вдалося відшукати місце розташування світового шедевра мистецтва. Вони вважають, що викрадена нацистами Бурштинова кімната знаходиться в печерах під Дрезденом.

Про це повідомляє "Стіна". Група дослідників складається з 73-річного Леонарда Блуме, 67-річного Гюнтера Екардт та 71-річного Петера Лора. Вони з'ясували, що за часів Другої світової війни нацисти спорудили секретні бункери в системі печер у пагорбів Хартенштайна.

Археологи стверджують, що в цьому місті й слід шукати кімнату. Вона раніше зберігалася в Кенігсберзі (нині Калінінград) після того, як німці вивезли її з окупованих територій під Санкт-Петербургом.

Популярні новини зараз
"Дуже багато брехні...": мольфар прозрів і розповів, коли українські захисники вийдуть до моря Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Неподалік від печер є залізнична станція. У 1945 році очевидці помітили тут поїзд, який прибув з Кенігсберга. Археологи почали шукати кімнату після інформації від "надійного джерела", що шедевр мистецтва розташований в підземних тунелях під пагорбами Хартенштайна.

За допомогою георадара дослідники виявили під печерами систему пустот. Швидше за все, їм вдалося знайти військові укриття. Також на місці вони натрапили на сліди від сталевих канатів на деревах. Цю систему використовували для транспортування важких ящиків. Археологи вважають, що в підземних сховищах заховані скарби останнього монарха Німецької імперії, кайзера Вільгельма II.

Бурштинову кімнату створив майстер Андреас Шлютер в 18 столітті. Вона призначалася для прусського короля Фрідріха I. Кімната складалася з бурштинових панелей, прикрас і панно. Син монарха подарував її Петру I в 1717 році.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, археологи наткнулися на дивну знахідку, яка перевертає уявлення про вікінгів.