Археологам, на розкопках підземного комплексу в єгипетській Саккарі, вдалося виявити майстерню для проведення бальзамування і срібну позолочену маску. Про це повідомляє видання LiveScience.

Цікава маска покривала обличчя мумії, що лежала в дерев'яному саркофазі, який погано зберігся. Як випливає з написів на ньому, мумія належить священику, який служив богині Мут.

"Виявлення цієї маски можна назвати сенсацією. Не багато масок з дорогоцінних металів збереглося до наших днів, адже могили багатих вельмож були розграбовані ще в давнину", — зазначив глава дослідницької групи з Тюбінгенського університету (Німеччина) Рамадан Бадрі Хуссейн.

Популярні новини зараз
Приготуйте, не пошкодуєте: ці копійчані крупи вбережуть від діабету та зменшать ризик хвороб серця Навіть на збір полуниці не пустять: Польща перестане приймати українських біженців Депутат від ОПЗЖ купує психіатричній лікарні "золоті овочі": знайшов нову "годівницю" Чому ми забули цей рецепт і замінили його на Олів'є: простий та смачний салат "Барбі" з буряків
Показати ще

Дослідники також, що важливо, знайшли майстерню, в якій проводилося бальзамування і де збереглися сосуди, що містять олії та інші речовини, необхідні для бальзамування. Всередині також були два великих басейни, де, ймовірно, висушували тіла померлих.

Майстерня розташувалася над шахтою, в якій збереглися мумії, саркофаги і похоронні сосуди.

Раніше в липні 2018 року стало відомо, що при розкопках в Олександрії (Єгипет) археологи виявили чорний гранітний саркофаг, який є одним з найбільших знайдених єгипетських саркофагів.

Нагадаємо, археологів під час розкопок на території Луксора вдалося виявити в гробниці верховного жерця Амона кілька каноп – ритуальних сосудів. Як стало відомо, у них зберігалися органи знатної жінки, яка жила в останні дні незалежності Стародавнього Єгипту. Про це повідомили в Міністерстві у справах старожитностей Єгипту.

Так, під час розкопок гробниці Карабаскена, верховного жерця Амона в часи фараонів 26 династії, дослідники знайшли на її підлозі квадратну яму глибиною приблизно в півметра, в якій було заховано відразу чотири ритуальні посудини, в них єгипетські жерці зберігали органи покійних.

Як відзначають вчені, сосуди збереглися майже в ідеальному стані, але деякі з них впали на бік і були частково розкриті через те, що гробниця неодноразово затоплювалась.

Як повідомляв портал "Знай.uа", мексиканські археологи, вивчаючи пошкоджену землетрусом ацтекську піраміду, несподівано виявили в ній стародавній храм. Дослідники навіть не підозрювали про те, що він існує.

Вчені оглядали піраміду Теопанзолко в штаті Морелос, щоб зрозуміти, якої шкоди завдав їй вересневий землетрус (7,1 бал). В ході робіт радар виявив під одним із храмів ще один, розміром 6 на 4 метри.