Рейх на німецькій мові das Reich — слово для позначення ряду земель, підпорядкованих одній владі. Його древній нінемецкий варіант має значення "щось, що знаходиться під владою правителя".

Німецький письменник і перекладач Артур Меллер ван ден Брук визначив цей термін як "царство", неподільну державу, яка задумувалася як притулок для всього німецького народу.

До жалю термін "рейх" вживається в більшості по відношенню до гітлерівської Німеччини, хоча в науковій літературі рейхом називають також Німецьку імперію і Священну Римську імперію.

Таким чином рейхів було три. 3-й залишив найбільший і найважчий відбиток в історії.

Священна Римська імперія німецької нації

Популярні новини зараз
Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться В Україні почнуть масово карати ухилянтів – коли чекати перших штрафів від ТЦК Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Історія Першого рейху - Священної Римської імперії німецької нації - почалася з моменту захоплення Італії королем Оттоном I, який в 962 році проголосив територію Німеччини Священною Римською імперією.

Перший рейх, який з 1512 року став називатися Священною Римською імперією німецької нації, не раз за 844 року опинявся на межі розпаду через міжусобиці, претензій сусідніх держав і конфесійних відмінностей.

У період найвищого розквіту до складу імперії входили Німеччина, північна і центральна Італія, Нижні Землі, Чехія, а також деякі регіони Франції.

З 1134 року Перший рейх складався з трьох королівств: Німеччини, Італії і Бургундії. З 1135 року до складу імперії увійшло королівство Чехія.

На чолі імперії стояв імператор, титул якого не був спадковим, а присвоювався за підсумками обрання колегією курфюрстів. Влада імператора була абсолютною і обмежувалася вищою аристократією Німеччини, а з кінця XV століття - рейхстагом, який представляв інтереси основних станів імперії.

Священна Римська імперія проіснувала до 1806 року і була ліквідована в ході наполеонівських війн, коли був сформований Рейнський союз, а останній імператор Франц II Габсбург відрікся від престолу.

Німецька імперія

Другий рейх називають Німецькою імперією. Він був створений в 1871 році, коли Німеччиною правил Вільгельм I, і існував до 1918 року, до закінчення Першої світової війни.

У ці роки німецьке держава досягла найвищої точки своєї могутності і стало найбільшою колоніальною державою.

Вільгельм I і канцлер Пруссії Отто фон Бісмарк об'єднали багато німецьких територій і створили німецький Рейх, щоб перехопити у Франції лідерство на європейському континенті.

До складу Німеччини, зокрема, увійшли Саксонія і ряд інших южногерманских земель.

Німецька імперія припинила своє існування в 1918 році. Другий рейх взяв участь у Першій світовій війні, яка залучила 38 держав. Активні бойові дії на всіх фронтах виснажили сили імперії, і, незважаючи на свій промисловий потенціал, Німеччина не могла здобути перемогу над супротивником у війні.

5 жовтня 1918 року німецьке уряд звернувся з проханням про перемир'я. 9 листопада 1918 року в Німеччині почалася революція, в результаті якої монархія була повалена і Вільгельм змушений був тікати в Нідерланди.

Третій рейх

Третій рейх неофіційно був утворений в 1933 році основоположником націонал-соціалізму Адольфом Гітлером.

Незважаючи на всю жорстокість і біль, яку Гітлер приніс світу, йому вдалося в короткий час відродити економічний потенціал німецької держави і вже потім розгорнути глобальну військову кампанію, що стала Другою світовою війною.

Прийшовши до влади Гітлер зробив ставку на те, що втомлені від голоду і важких умов життя люди підуть за ним як за вождем, який пообіцяв відродження Німеччини і щасливе життя "істинним арійцям". Прийшовши до влади, він заборонив всі існуючі партії, крім Націонал-соціалістичної робітничої партії, розпустив профспілки, а замість них створив Німецький робітничий фронт.

У 1938 році до рейху приєдналася Австрія, а за нею в 1939 році - Чехословаччина.

Третій рейх існував 12 років і припинив своє існування в 1945 році разом з поразкою Німеччини у війні.

Як повідомляв портал "Знай.uа", історик Марк Вермеєра, журналіст Жан-Поль Малдерс і біолог Яків Бродські взяли аналіз ДНК у 40 осіб. Це майже всі відомі родичі в генеалогічному дереві фюрера.