Найбільше всього людей дивують незвичайні, навіть екзотичні в деякій мірі явища. Ми розповімо про 7 дивних речей, які було прийнято робити в старовину.

1. Камені замість туалетного паперу

Чого тільки люди не використовували до появи туалетного паперу: і листя рослин, і кукурудзяні качани, і шкаралупу кокоса, і навіть овечу вовну. Але найбільше здивували греки - для підтримки гігієни вони використовували каміння, гальку і глиняні черепки.

2. Купальні машини

У XVII-XIX століттях не було прийнято відкрито купатися в морі. Для цих цілей люди використовували спеціальні візки, схожі на пляжні хатини. Ці пристосування занурювалися в воду так, щоб людина могла плавати, не привертаючи увагу інших відпочиваючих.

Популярні новини зараз
ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Обмеження водопостачання: українці можуть залишитись без життєво важливої ​​послуги Ці Знаки Зодіаку стануть багатими вже у липні: кому доля подарує успіх "Це тупість...": українці лютують через слова зірки "Кріпосної", після удару по дитячій лікарні
Показати ще

3. Повна відсутність гігієни

В античному світі, коли існував культ тіла, водні процедури вважалися одним з найкращих задоволень. А ось в середні віки цього вже не було: церква вважала наготу гріхом, а ще люди просто боялися застудитися після купання і померти. Іспанська королева Ізабелла Кастильська пишалася тим, що милася в життя лише два рази - при народженні і в день весілля.

4. Мода на високу платформу

Виявляється, мода - поняття циклічне. Популярна сьогодні взуття на платформі користувалася величезним успіхом і у жінок в XIV-XVII століттях. Такий вид взуття був не стільки даниною моді, скільки необхідністю. У Середньовіччі і навіть в епоху Відродження велика частина міст Європи потопала в бруді.

5. Спати по два рази за ніч

У XVIII столітті дворазовий сон за ніч був звичайною справою. Наприклад, людина лягала спати о 21:00. О 3:00 він міг встати, піти до сусіда, щоб запитати, як у того справи. Потім він повертався і ще до світанку насолоджувався приємним сном. Таке явище зовсім не вигадка, про це є згадки в літературних творах, особистих щоденниках.

6. Живі будильники

В епоху індустріалізації в Великобританії з'явилося таке поняття, як робочий графік. Не кожен міг дозволити купити собі годинник, тому виникла потреба в професії людини-будильника. Ці жайворонки прокидалися в ранню рань, виходили на вулицю і стукали у вікна, сповіщаючи таким чином про настання ранку. Їх же самих будити було нікому.

7. Хлопчики носили сукні

Зараз таке явища викликало б бурхливу реакцію оточуючих. А ось до 1920-х років мами одягали сукні на хлопчиків чисто з практичною метою: по-перше, з сукні не так швидко виростав дитина, по-друге, в такому одязі було зручніше справляти нужду.

Раніше портал "Знай.ua" публікував найдивніші весільні обряди світу.