В Іспанії у місті Валенсія-де-ла-Консепсьон археологи розкопали мегалітичну гробницю, якій нараховують щонайменше 3500 років до нашої ери. Розкопки велися в період між 2007 і 2010 році, Мегалітичні конструкції простягається майже на 44 метри. Вони побудовані з великих плит шиферу. На місці знайдено останки 25 людей.

Вчені припускають, що це жінки і лише один чоловік та всі вони перед смертю випили отруйну речовину. Останки жінок розташовані в першій гробниці по колу.

А головна знахідка поховання – це стародавня зброя з кришталю.

Популярні новини зараз
"З нас деруть три шкіри, цинічно та жорстоко": експерт пояснив, як можна було виправити ситуацію Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Кришталеву зброю було виявлено всередині Montelirio tholos. Авторське право: ipolca (Артуро дель Піно Руїс).

25 кришталевих наконечників для стріл, лезо кинджала, а також ряд інших артефактів були знайдені в гробниці, яка, на думку вчених, відноситься до епохи неоліту.

У другій гробниці, виготовленої з плит сланцю, позначеної як 10.042-10.049, археологи виявили останки молодої людини, імовірно між 17 і 25 років на момент його смерті. Тіло лежало в позі ембріона, оточеного великим набором цінних предметів. Вони включали двадцять три крем'яних леза, і кілька артефактів зі слонової кістки. Експерти відзначили, що "кинджал з гірського кришталю з'явився на верхньому рівні структури 10.049 з ПП4-Montelirio сектора, зєднаною з кістяною рукояткою і піхвами, що робить його винятковим об'єктом в кінці доісторичної Європи. Виявлений кришталевий кинджал має довжину 214 мм, ширину 59 мм і товщину 13 мм, розповіли археологи. Його форма не така вже й рідкість на Піренейському півострові, хоча всі зразки записані досі виготовлялися з кременю, а не з гірського кришталю."

Також, найбільш помітними з артефактів цього поховання є невизначена кількість одягу з десятків тисяч перфорованих намистин і бурштинових намистин і великий скарб кришталевих наконечників стріл.

Той факт, що вони взагалі були виявлені вказує на те, що вони могли б бути ритуальним жертвопринесенням на вівтар. Кришталеві наконечники дещо відрізняються від крем'яних наконечників стріл з цього регіону, але археологи відзначають, що більше майстерності, було необхідно, щоб зробити їх з гірського кришталю.

Як повідомляв портал "Знай.ua", починаючи з 800 року жителі Скандинавії відкрили для себе величезний простір між Америкою і Близьким Сходом - і все це, вони зробили завдяки своїй унікальній зброї, яка наводила жах на весь світ.