Уже до кінця року компанія SpaceX може зробити перший комерційний запуск новітньої ракети Falcon Heavy.

Про це повідомляє SpaceNews.

Доставку першого вантажу буде оплачувати телекомунікаційний гігант Arabsat. Запуск першого комерційного супутника планують здійснити в грудні 2018 року.

Однак в якості першої в історії корисного навантаження в ракеті Falcon Heavy буде військовий апарат - перед початком комерційного використання новітньої ракети SpaceX відправить на орбіту космічний апарат невідомого призначення в інтересах Військово-повітряних сил США.

Цей пуск спочатку планували на літо 2018 року, проте ВВС наполягли на перенесенні старту на жовтень. Відзначається, що на Falcon Heavy могло бути укладено до трьох контрактів, серед яких один військовий.

Перший успішний запуск новітньої ракети-носія Falcon Heavy відбувся 6 лютого 2018 року з космодрому на мисі Канаверал. За винятком розбилася при посадці в море другого ступеня, всі системи ракети відпрацювали штатно.

Популярні новини зараз
Без військового квитка ані кроку з дому: українцям хочуть висунути нову вимогу Пенсіонери отримають надбавку понад 4000 гривень Допомога для пенсіонерів на зиму: що можна отримати Воїни ЗСУ потрапили в оточення і 60 годин боролися за життя - вибрався лише один
Показати ще

Варто відзначити, що раніше компанія SpaceX запустила з допомогою ракети-носія Falcon 9 супутників Iridium NEXT і GRACE-FO. Відзначається, що супутники призначені для картографування гравітаційного поля Землі.

Сам же старт ракети-носія відбувся з космодрому Ванденберг у Каліфорнії.

Що стосується супутників, вони будуть літати по одній орбіті і вимірюючи відстань між собою обчислювати розподіл маси по планеті.

Під час цього запуску компанія використовувала першу сходинку, яку вже використовували під час невдалого запуску засекреченого супутника Zuma. Всього SpaceX планує запустити 75 супутників.

Крім того варто відзначити, що американські некомерційні організації Consumer Watchdog і The Center for Auto Safety закликали Федеральної торгової комісії (FTC) провести розслідування щодо компанія Tesla, яка використовує "небезпечні для життя затвердження", рекламуючи автомобілі з автопілотом.

"Два американця мертві, а один серйозно травмований через те, що Tesla вводить в оману споживачів, говорячи про безпеку їх автомобілів з автопілотом. Насправді система автопілота цієї компанії не така безпечна, як стверджується. Через рекламу та заяв Ілона Маска у власників автомобілів Tesla з автопілотом склалося враження, що це автономна машина, в якій людина не потрібена для управління", — йдеться в листі Consumer Watchdog і The Center for Auto Safety.

Федеральну торгову комісію просять провести розслідування щодо компанії Tesla,яка "вводить в оману споживачів". На сайті Autopilot цієї компанії говориться, що автомобілі з автопілотом знаходяться на такому рівні, щоб забезпечити повну безпеку водія і пасажирів.

На цьому ж сайті є відео, на якому автомобіль Tesla їде на автопілоті. У тексті говориться, що водій перебуває за кермом "Тільки з юридичних причин. Він нічого не робить. Автомобіль їде самостійно". І дійсно, у глядача складається враження, що машина їде самостійно – водій навіть не доторкається до керма.

Запуск Falcon Heavy.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Маск показав міжпланетну маршрутку.