Під час своїх досліджень директор Українського дослідного інституту в Гарварді Сергій Плохій і його команда займалися оцифруванням історичних карт України. Початковою метою було зробити навчання студентів інтерактивним і цікавішим. Але попутно вчені досягли ще однієї мети. Так з'ясувалося, від Голодомору 1932-1933 років найбільше постраждали не південні регіони, як вважають історики, а центр України. До того ж він був штучним.

Вчені провели унікальне розслідування в рамках проекту "КАРТА. Цифровий Атлас України", пише "Голос Америки".

"Ми не повірили своїм очам, коли зрозуміли, що найбільш суворий голод, найбільша кількість загиблих під час голоду була на території сучасної Київської, Полтавської, Черкаської областей. Перед тим існувало уявлення, що більшість постраждалих на півдні України. Тому південь був традиційний регіон, де через посуху голод повторювалися. Голод 1932-1933 року не накладається на ту ж карту, на яку накладаються інші голода. Він був штучним ", - говорить директор Українського дослідного інституту в Гарварді, професор Се ргей Плохій.

Популярні новини зараз
Мама зрадниці Повалій "поїхала дахом" під обстрілами, доки її дочка вихваляла окупантів Дружина старша на 10 років за батьків нареченого: пара з великою різницею у віці розповіла, як виживає - він нянчить її онуків Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

Учасниця проекту демограф Наталія Левченко розповіла, що під час роботи дослідники зрозуміли, що коріння голоду слід шукати в 1931 році.

Вона уточнила, що за часів Голодомору етнічна група українців зазнала втрат "мінімум удвічі більше, ніж всі інші".

"Ми провели таке дослідження для 391 районів, які існували в межах тодішнього поділу України. Попередні результати показують, що була складна динаміка між хлібозаготівлями і колективізацією на обласному та районному рівнях. І починати треба не з 1932-1933 року, а з 1930-1931 року. в 1931 році були зв'язані підвищені хлібозаготівлі на ті області, які не грали ключову роль в зборі зерна ", - сказала вона.

За словами вчених, найбільші людські втрати внаслідок Голодомору отримали саме українці.

"Етнічна група Українців має показники втрат мінімум удвічі вище, ніж всі інші. Спочатку йдуть українці, потім поляки, потім росіяни, німці та євреї. Але українці йдуть набагато вище попереду всіх", - говорить Левченко.

Російська пропаганда продовжує стверджувати, що Голодомор 1932-1933 років не був спрямований на знищення української мови як етносу.

Україна розцінює Голодомор 1932-1933 рр. як геноцид українського населення, який був здійснений урядом СРСР. Радянський уряд штучно створив умови масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. Це визнав майже весь світ.

Варто відзначити, в шкільній програмі детально вивчають Голодомор 1932-33-х років. Міністерство освіти і науки України та Національний музей "Меморіал жертв Голодомору" підписали меморандум. Ці освітні установи розробляли і створювали програму для середньої і вищої школи.

Зараз тему Голодомору учні вивчають в 10 класі в рамках дисципліни "Історія України"

Нагадаємо, Штат Огайо визнав Голодомор 1932-33 року геноцидом українського народу.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 337 незрячих кобзарів – саме стільки зібрав у грудні 1930 року "З'їзд народних співців Радянської України".

Також "Знай.uа" писав, в Миколаївській області знайшлася школа, музей яка більше нагадує комуністичний рай: поки вся країна позбавляється від "червоного" минулого, тут його старанно бережуть. Заходиш - і милуйся скільки хочеш портретами і цитатами Леніна та Сталіна.