Циган можна назвати одним з найбільш незрозумілих і міфологізованих народів нашої планети — причому таке положення зберігається вже протягом багатьох століть.

Так у середні століття вважалося, що романи приходять в місто спокушати жителів, а потім крадуть все на світі, включаючи дітей. Ходять чутки і про хтивість жінок цього племені. Але, варто тільки поглянути на традиційні вбрання, щоб зрозуміти помилковість цього твердження. Магія, містика, відсутність виразної віри і власної держави. Хто ж вони такі?

Походження циган оповите мороком. Ніхто досі не може чітко пояснити їх походження. Зараз багато істориків схиляються до думки, що Романи зробили масовий відтік з Індії ще в п'ятому столітті нашої ери. Ця теорія припускає, що втеча була пов'язана з поширенням ісламу, який циганська громада відчайдушно намагалася не брати, щоб захистити свої власні релігійні погляди і свободу.

Популярні новини зараз
Астронавт повернувся з космосу і розкрив "брехню", в якій живе Людство З 1 січня почне діяти новий законопроєкт: наскільки він засмутить водіїв Гороскоп на тиждень 15-21 липня для всіх знаків Зодіаку: здійснення бажань Риб, відсутність зв'язку Скорпіонів та радість Раків Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів
Показати ще

Народ цього племені споконвіку постає в образі кочівників. Але, судячи з усього, вони не самі вибрали такий незвичайний спосіб життя. Циган завжди виганяли з території держав. Так триває й донині. Справжня причина кочового способу життя проста — спроба вижити.

Цигани — люди без держави. Сторіччя переслідувань змусили цю народність жити на території країни невидимками. Багато хто з них ніколи не отримують паспортів, вони не мають доступу до медицини і не можуть віддати дітей до школи. У 1977 році було офіційно зареєстровано Міжнародний Союз циган: своєрідну кочову державу, розкидану по всій планеті.

Через постійну дискримінацію цигани не квапляться брати участь в переписі населення. За приблизними оцінками The New York Times, на планеті живуть всього близько 11 мільйонів представників цього племені.

Для багатьох людей іменування "циган" (Gypsie) буде просто означати плем'я кочівників. Однак самі представники народності цього слова уникають. За даними Оксфордського словника англійської мови, слово gypped (злочинний акт) було отримано з gypsie.

Циган оточує безліч міфів. Багато в чому вони замішані на нерозумінні культури цих людей. Вважається, що цигани мають багатовіковими навичками магії. Також, відомо, що цей народ володіє гіпнозом, саме за допомогою нього їм так майстерно вдається обкрадати людей. Навіть у мистецтві є багато згадок Романів як містичних і чарівних людей. Чи варто говорити, що все це лише домисли?

І циганська розбещеність — не більше, ніж міф. Тільки подивіться на традиційні вбрання дівчат: довгі спідниці, вкриті голови. Навіть танці цього племені не передбачають оголення "сороміцьких" частин тіла.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені змогли з'ясувати, скільки людей прибули на Американський континент із Сибіру. Як виявилося, переселення не було масовим, навіть навпаки - перша група складалася менш ніж з трьох сотень людей.