Вчені з Університету Майамі з'ясували, що в часи існування інків було набагато більше успішно проведених операцій з трепанації черепа, ніж в XIX столітті. До такого висновку вони прийшли після того, як дослідили 800 черепів людей, які зазнали трепанації за часів імперії інків у Перу в період з IV століття до нашої ери по XVI століття нашої ери, і таким чином встановили, що відсоток тих, що вижили після операції був вище, ніж у часи Громадянської війни в США, повідомляє ScienceDaily.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
На даний момент дослідники не знають, як саме хірурги інків досягли таких високих показників, але у них є припущення, щодо того, чому в часи Громадянської війни смертність була високою. За словами вчених, під час війни лікарі не стерилізували інструмент і просовували у відкритий череп пальці, щоб промацати рану і кістку. Інки ж якимось чином справлялися з зараженням і, ймовірно, використовували листя кокаїнового куща для анестезії.
Як повідомляв портал "Знай.uа", в Тибетському автономному окрузі робочі виявили наскальні статуї Будди, вік яких приблизно більше 1000 років. Скульптури були знайдені в повіті Джагяб міста Чамдо.
Статуї Будди витесані в скелі і займають ділянку довжиною 10 метрів.
Так, будівництво на ділянці було припинено. І зараз статуї знаходяться під охороною місцевої влади.