Дослідники виявили цікавий факт, виявилося, що древні предки людини, в тому числі і діти, які жили більше трьох мільйонів років тому, вже ходили на двох ногах. Про це повідомляє Daily Mail.

Вчені вивчили скелет дитини двох з половиною років, який належить до виду австралопітека афарського. Він був знайдений в Ефіопії в 2002 році.

Група дослідників відновила особливості анатомії стопи і з'ясувала, яким було життя цієї дитини. Вивчення будови дитячої стопи привело вчених до висновку, що людські предки досить впевнено пересувалися на двох ногах. При цьому діти більше часу проводили на деревах порівняно з дорослими.

"Пересування на двох ногах — це ознака того, що це вже людина. Але непевне пересування по місцевості з великою кількістю хижаків становить небезпеку для виживання", — зазначив професор антропології Дартмудского коледжу Джеремі де Сілва.

Він пояснив, що три мільйони років тому, коли ще не використовувалися вогонь і засоби захисту, потрібно було підніматися на дерева після заходу сонця.

Популярні новини зараз
Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще

Ці скам'янілі останки належать до того ж виду, що і відомий скелет, який отримав ім'я Люсі і визнаний найстарішим відомим предком роду Homo. Скелет Люсі виявили в 1974 році, було встановлено, що йому 3,2 мільйона років. Але ця дитина жила за 200 тисяч років до Люсі і вже пересувався на двох ногах.

Нагадаємо, археологи з Сегедського університету під час досліджень середньовічного цвинтаря на схід від Кечкемета в Угорщині виявили крихітну муміфіковану руку дитини, яка загадковим чином позеленіла.

Дослідники підкреслюють, що їм вдалося виявити зразок рідкісного способу муміфікації – через мідь. У маленьку ручку немовляти була вкладена мідна монета, яка, імовірно, мала стати провідником у загробне царство, і яка стала причиною придбання кінцівкою зеленого відтінку.

Розміри руки немовля свідчать про те, що він народився недоношеним і помер до або після народження. Аналіз крові показав, що вміст міді в них в 500 разів перевищувала нормальну концентрацію. Але дослідники не могли пояснити ні причини такого високого вмісту міді, ні того, чому була муміфікована тільки рука. Крім того, раніше не було відомо про традиції поховання з монетами в Угорщині.

Як повідомляв портал "Знай.іа", дослідники знайшли масове поховання в Перу — скелети 56 дітей. Археологи вважають, що вони були принесені в жертву стародавньою цивілізацією Чиму.