Знаменита Сухановка, або Сухановська в'язниця суворого режиму в наші дні залишається одним з головних символів сталінських репресій.

Оскільки, саме тут, у похмурих катівнях НКВС закінчили свої дні не тільки тисячі репресованих, але навіть і її творці.


Важка слава Спецоб'єкту 110 пережила навіть сам Радянський Союз. Місце не дарма вважали проклятим і ті, хто ні в Бога, ні в чорта не вірив. Творцем в'язниці був Єжов, сюди ж він і вирушив після опали.

Звичаї у в'язниці панували такі, що ті генерали, які бачили поле бою кричали на допитах, як діти. Люди сходили від тортур з розуму і після допитів, навіть успішно пройдених, відправлялися прямо в психіатричну лікарню. Для більшості це був останній шлях.

В'язниця перейшла у відання Лаврентія Берії і була розформована тільки після його розстрілу. Дійсно, важке, жахливе місце.

Популярні новини зараз
Контранступ ЗСУ буде потужнішим, ніж під Харковом: генерал розповів, як посипляться росіяни Monobank довів українця до відчаю: "Залишив без жодної копійки" Оштрафують на 300 тис грн: приготуйте важливий документ на лічильник Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще


В Сухановці в'язнів розстрілювали в будівлі колишнього храму Святої Катерини.

Стрілки стояли за залізними щитами з прорізами для очей так, що їх не було видно. Людина навіть не встигала збагнути, що з ним відбувається. Потім підручні тіло відправляли до печі, яка топилася мазутом. Перед смертю деяких в'язнів, хто був "ворогом" особисто товариша Сталіна, було прийнято бити ще раз.

У 1938 році за наказом НКВС у приміщенні колишнього монастиря Святої Катерини в Московській області була утворена таємна слідча в'язниця, відома як Сухановка або Спецоб'єкт № 110. "Об'єкт призначався для найнебезпечніших ворогів радянської влади і особисто товариша Сталіна. Ув'язнених в Сухановці не тільки роками тримали без суду і слідства, але і піддавали страшним тортурам. З 1938 по 1952 роки в'язнями катувальної в'язниці стали приблизно 35 тисяч чоловік. Майже всі вони загинули. Майже вся інформація про таємний об'єкт до останнього часу перебувала під грифом "таємно" в архівах ФСБ.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені встановили, що зуби і коронки, які зберігаються в архівах ФСБ Росії, дійсно належать нацистському диктатору Адольфу Гітлеру. Це встановили французькі вчені, які після довгих переговорів отримали доступ до останків.

"Вперше з 1946 року Федеральна служба безпеки Росії та Державний архів Росії дали нам повний доступ до залишків, щоб провести незалежний науковий аналіз", - пишуть автори дослідження в науковому журналі European Journal of Internal Medicine.

Гітлер і його дружина Єва Браун покінчили з собою в одному з бункерів у Берліні 30 квітня 1945. Їх спалені останки незабаром і виявили радянські солдати.