Чотири роки поспіль російська влада намагається приховати страшні факти історії. За секретним наказом спецслужб постійно знищуються облікові картки з відомостями про репресованих громадян СРСР.

І якби не втручання співробітників Музею історії ГУЛАГу, швидше за все, так тривало б і далі. Після численних скарг Рада з прав людини пообіцяла розібратися у ситуації.

Минуле під замком

Мова йде про засекречений наказ 2014 року, за яким ліквідуються всі архівні відомості про репресованих громадян СРСР. Нещодавно це підтвердив директор Музею історії ГУЛАГу Роман Романов.

Він запевняє, що всі особові справи радянських в'язнів відправлялися на безстрокове зберігання в архів в разі їх смерті в таборах, а якщо бранця відпускали, то справа знищувалося, але складалася облікова картка, де вказувалися дані про людину і весь час, проведений у таборах.

Дослідники взялися відновлювати цю інформацію, як раптом натрапили на міжвідомчий наказ під грифом "для службового користування" від 12 лютого 2014. У документі чітко зазначено: картки повинні знищуватися після досягнення засудженими 80-річного віку. Наказ підписаний МВС, Мін'юстом, МНС, Міноборони, ФСБ, ФСКН, ФТС, ФСО, СВР, Генпрокуратурою і Державної фельд'єгерської службою.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Дивіться: "Там тривають розкопки наших репресованих" (фільм # 29, Мій ГУЛАГ)

Фальсифікація історії

Саме таким терміном охрестив цю ситуацію керівник Михайло Федотов і пообіцяв віднайти всі архівні дані:

"Це принципово важливо, так як це засіб протидії фальсифікації історії. Коли є документ, його фальсифікувати практично неможливо. А коли документа немає, можна вигадати все, що завгодно. Кримінальні справи громадян зберігаються в ФСБ, або в державних архівах. Але всі вони закінчуються датою засудження і відомостями про вирок: розстріл або табір. З розстрілом зрозуміло. А інформація, куди був відправлений засуджений до таборів, чи вижив, відправлявся з одного табору в інший, знаходиться тільки в облікових картках, що зберігаються в МВС. І ця інформація після знищення картки зникає", - пояснив він.

Поки що не вдалося дізнатися точну кількість жертв радянських репресій, але за попередніми підрахунками їх не менше 13 мільйонів.

Фото: Музей історії ГУЛАГу (Росія)

Дивіться: Перепоховання останків жертв політичних репресій в Катині, Музей історії ГУЛАГу

Як повідомляв портал "Знай.ua", двопартійну резолюцію щодо Росії, де засуджуються всі порушення міжнародних законів і відхід від цінностей ФІФА напередодні чемпіонату світу з футболу, винесли на розгляд члени Палати представників Конгресу США.