На аукціоні в Ліоні продали капелюха Наполеона, який була втрачений імператором під час битви при Ватерлоо, за 350 тисяч євро.

Про це повідомив глава ліонського аукціонного дому De Baecque et Associés Етьєна Де Бека.

Він розповів, що імператорський капелюх підібрав на полі битви капітан голландських драгунів Арну Ван Зейлен Ван Нейєвелт. Знахідка передвалась з покоління в покоління в родині Ван Нейєвелта до кінця минулого сторіччя. Тоді двоуголка дісталася останньому власнику - французькому колекціонеру історичних артефактів.

"Це досить простий головний убір з фетру, як і всі інші капелюхи Наполеона. Час залишив на ньому слід, подекуди є пошкодження. Також є й особлива ознака: Наполеон не любив внутрішніх кантів, для нього завжди їх відпорювали", — зазначив Де Бек.

У Наполеона було близько 120 двууголок, хоча справжніми експерти вважають лише 19, в тому числі і продану в Ліоні.

Популярні новини зараз
Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Стартова ціна двууголки — близько 30 тисяч євро. В ході торгів сума збільшилася до 350 тисяч. Ціна здається значною, але, насправді, вона зовсім не рекордна. У 2014 році аналогічний капелюх пішов з молотка за 1,8 мільйона євро. Купив її південнокорейський промисловець, президент харчового концерну Harim Кім Хонг-Кук. Як розповів сам кореєць, капелюх йому необхідний, щоб вдихнути "непереможний дух Наполеона" у своїх співробітників.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", багато блискавичних битв вплинули на розвиток сучасного світу набагато більше, ніж тривалі війни. Одним з перших прихильників тактики бліцкригу був Наполеон Бонапарт, якому в 1814 році знадобилося менше тижня, щоб розбити армію фельдмаршала Блюхера.

Також портал повідомляв про те, що війна ніколи не буває приємною. Але щоб зрозуміти, яка ж все-таки з воєн була гірше всіх, необхідно спочатку визначити, що ми розуміємо під словом "найгірший". І це нелегко.

Тим не менш дослідник Стейн Теннессон (Stein Tønnesson) з Інституту досліджень миру в Осло (ПРІОРИТЕТ) погодився ранжувати війни Нового часу за ступенем їх жорстокості.

Так за словами Стейна Теннесона, існує декілька ознак, на які можна спиратися, оцінюючи, наскільки жахлива та чи інша війна.