Путіну нагадали, на чиїй совісті загибель екіпажу Курська

поділитись
Вибух був такої сили, що одразу половина команди загинула на місці, але 23 моряка ще боролися до останнього

У перший рік президентства Володимир Путін майже одразу показав росіянам своє ставлення до людського життя. Трагедія підводного човна "Курськ", смерті 118 моряків для нього не були чимось катастрофічним.

І тоді новий кремлівський лідер змусив однією фразою замислитися і журналістів, і самих громадян – Путін обмежився стислим коментарем, всього на два слова : вона потонула. Хоча тоді від нього очікували розгорнутих пояснень і як перша особа РФ він повинен був їх дати. Але не зробив цього.

До слова, саме на момент інциденту російський президент відпочивав у Сочі, і спокійно повернувся до роботи (тільки за п'ять днів після загибелі екіпажу, 17 серпня).

Саме тоді у суспільстві зародилася думка, що Путіну відкрито плювати на родини покійних моряків. Перша показово-цинічна реакція, відсутність підтримки вдовам, брехня близьким про те, що хтось міг вижити.

Вибух був такої сили, що одразу половина команди загинула на місці, але 23 моряка ще боролися до останнього, ховаючись у дев'ятому аварійному відсіку. Якби їм вчасно прийшли на допомогу, то більше двох десятків життів було би врятовано.

Коли рятувальна операція нарешті почалася, шторм зруйнував усі плани – російські підводні апарати не могли протиснутися до шлюзів. І тоді Путіну, як манна з неба, випадає шанс реабілітуватися: допомогу у порятунку пропонують іноземці. Але відомий антизахідною позицію лідер Кремля "гордо" відмовляється, прирікаючи останніх дивом іще живих людей на смерть.

Коли норвезькі водолази за три дні все таки відкрили люк дев'ятого відсіку, були дещо спантеличені. З'явилося припущення, що моряки жили не 8 годин, а дві доби як мінімум. Проте розслідування та експертизи ніхто не проводив (нагадаємо: Путін принципово не зв'язувався із іноземними фахівцями), тому дізнатися, чи був шанс у решти екіпажу Курська практично нереально.

Роковини трагедії спровокували масове обговорення у соціальних мережах: користувачі пригадують Путіну фатальну фразу: "Вона потонула" – як точку відліку засекреченості інциденту.

Як повідомляв портал "Знай.ua", сьогодні вшановують пам'ять моряків атомного підводного човна "Курськ". 

 

 

 

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Курськ, роковини трагедії, Путін
Восьму планету Сонячної системи відкрили наосліп - за допомогою математичного рівняння
0
0
21:07 17.06.2018
Арабський мандрівник Х століття Ібн-Фадлан повідомляє про княжий гарем з 40 дівчат-наложниць
0
0
20:31 17.06.2018
242 роки тому російські “браття” спалили Запорізьку Січ
0
0
20:19 17.06.2018
За час салемского процесу померло 25 осіб: 19 повісили, п'ятеро померли у в'язниці від хвороб
0
0
18:25 17.06.2018
Відкриття відбулося завдяки знахідкам, на яких збереглися корнеоциты через 125 мільйонів років
0
0
17:13 17.06.2018