В окупованому Криму під час розкопок некрополя Киз-Аул археологи виявили масове поховання людей часів Хазарського каганату – середньовічної держави, створеної кочовим народом – хозарами.

Про це повідомляє директор з розвитку фонду "Археологія" Олег Марков. Він сказав, що люди в похованні "буквально звалені в купу".

"На одній з ділянок некрополя було виявлено масове поховання людей, звалених в купу. Деякі з них лежали в неприродних позах. Так, наприклад, один з похованих ніби притискав руки до голови. У тих, хто зачищав його скелет склалося враження, що нещасного просто закопали живцем і він намагався хоч якось закрити своє обличчя перед смертю",— зазначив Марков.

Всього виявлено більше 10 скелетів. Марков додав, що черепи людей сильно пошкоджені, і без допомоги антропологів причини їх смерті дізнатися не можливо.

Популярні новини зараз
Кому з українців піднімуть пенсію майже на 2700 гривень: названо категорію та дату Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку Чому ми забули цей рецепт і замінили його на Олів'є: простий та смачний салат "Барбі" з буряків Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою
Показати ще

"З цим повинні розбиратися вже антропологи. Може це були жертви якоїсь масової різанини, а може і люди, загиблі під час епідемії", - зазначив Марков.

Поки можна сказати тільки те, що люди померли одночасно.

Варто відзначити, що Хозарський каганат існував у 650-969 роках і контролював територію Передкавказзя, Нижнього і Середнього Поволжя, сучасного Північно-Західного Казахстану, Приазов'я, східну частину Криму, а також степу і лісостепу Східної Європи аж до Дніпра.

Нагадаємо, що в ході розкопок у Мексиці археологи виявили загадкове поховання, яке належало древнім майя. Так в ході роботи дослідники виявили кістки, в тому числі неприродно витягнутий череп, які належать древнім майя і їх предкам, що жили сім тисяч років тому.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у Єгипті знайшли залишки їжі, а саме сир, який вважають найстарішим. За дослідженнями вчених, його робили відразу з трьох видів молока приблизно три тисячі років тому.

Також "Знай.uа" писав, в Алжирі знайдено найдавнішу тварину Африки. Ним виявився слон. Скелет древнього слона був виявлений в провінції Сетіф, на північному сході країни.